mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Coupe de la Ville de Dourdan

Dourdan, 14-15 lutego 2009

SZABLA MĘŻCZYZN

15 lutego 2009

Polscy szabliści występujący w turnieju Pucharu Świata juniorów Coupe de la Ville de Dourdan mają jeszcze mnie powodów do zadowolenia niż dzień wcześniej ich koleżanki. Najlepszy z Polaków zajął dwudzieste miejsce,
a w pierwszej "32" było ich raptem dwóch. Zawody wygrał Węgier Sebestyen Puy.

Półfinały:
Marlon Hirzmann (Niemcy) - Pablo Moreno (Hiszpania) 15:7
Sebestyen Puy (Węgry) - Fabrizio Marino (Włochy) 15:12

Finał:
Puy - Hirzmann 15:14

Kolejność:
1 Sebestyen Puy (Węgry)
2 Marlon Hirzmann (Niemcy)
3 Fabrizio Marino (Włochy)
3 Pablo Moreno (Hiszpania)
5 Benedikt Wagner (Niemcy)
6 Baptiste Gans (Francja)
7 Matteo Gallo (Włochy)
8 Romain Miramon Choy (Francja)
--------------------------------------------------------------
20 Damian Skubiszewski (Polska, TMS Sosnowiec)
28 Maciej Regulewski (Polska, TMS Sosnowiec)
35 Jan Wojnowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
36 Mariusz Wróbel (Polska, AZS AWF Warszawa)
39 Michał Gal (Polska, KKSz Konin)
46 Sebastian Więch (Polska, AZS AWF Warszawa)
65 Piotr Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
81 Michał (Polska, UKS Victor Warszawa)
85 Adam Sęczek (Polska, UKS Victor Warszawa)

Startowało 104 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Damian Skubiszewski - Amine Akkari (Tunezja) 15:7
Maciej Regulewski - Maximilian Kindler (Niemcy) 15:12
Jan Wojnowski - Alvaro Lopez Mendez (Hiszpania) 12:15
Mariusz Wróbel - Alexander Weber (Niemcy) 7:15
Michał Gal - Enrico Navarria (Włochy) 7:15
Sebastian Więch - Agoston Soproni Szabo (Węgry) 10:15

1/16
Damian Skubiszewski - Emmanuel Gans (Francja) 14:15
Maciej Regulewski - Marlon Hirzmann (Niemcy) 12:15

SZABLA KOBIET

14 lutego 2009

Dziewiąte miejsce Katarzyny i szesnaste Magdaleny Mejer Kędziory (obie OŚ AZS Poznań) to najlepsze wyniki występu polskich szablistek w turnieju Pucharu Świata juniorek Coupe de la Ville de Dourdan. Zawody wygrała Włoszka Lucrezia Sinigaglia.

Półfinały:
Anna Varhelyi (Węgry) - Marion Stoltz (Francja) 15:12
Lucrezia Sinigaglia (Włochy) - Petra Nagy (Węgry) 15:9

Finał:
Sinigaglia - Varhelyi 15:14

Kolejność
1 Lucrezia Sinigaglia (Włochy)
2 Anna Varhelyi (Węgry)
3 Marion Stoltz (Francja)
3 Petra Nagy (Węgry)
5 Rossella Gregorio (Włochy)
6 Reka Benko
7 Dora Damu (obie Węgry)
8 Xue Gao (Chiny)
----------------------------------------------------------
9 Katarzyna Kędziora (Polska, OŚ AZS Poznań)
16 Magdalena Mejer (Polska, OŚ AZS Poznań)
17 Magdalena Pasternak (Polska, AZS AWF Katowice)
34 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
40 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
43 Katarzyna Szczypińska (Polska, TMS Sosnowiec)
55 Katarzyna Rak (Polska, TMS Sosnowiec)
70 Weronika Maciejewska (Polska, KKSz Konin)
78 Marta Puda (Polska, TMS Sosnowiec)
82 Marika Rzepka (Polska, KKSz Konin)
84 Marta Stefańska (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 89 zawodniczek

Walki Polek:
1/32

Katarzyna Kędziora - Chloe Venet Bouvaist (Francja) 15:10
Magdalena Mejer - Melis Ercetin (Niemcy) 15:14
Magdalena Pasternak - Sara Bonotto (Włochy) 15:9
Martyna Wątora - Laura Regugine (Francja) 15:14
Kaja Kłodawska - Azza Besbes (Tunezja) 9:15
Katarzyna Szczypińska - Fei Li (Chiny) 8:15
Katarzyna Rak - Marion Deborde (Francja) 6:15

1/16
Katarzyna Kędziora - Violetta Kwidziński (Niemcy) 15:8
Magdalena Mejer - Cecilia Berder (Francja) 15:14
Magdalena Pasternak - Azza Besbes (Tunezja) 10:15
Martyna Wątora - Charleine Taillandier (Francja) 14:15

1/8
Katarzyna Kędziora - Petra Nagy (Wegry) 10:15
Magdalena Mejer - Rosella Gregorio (Włochy) 9:15






IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski