mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Bazylea, 7 lutego 2009

SZPADA MĘŻCZYZN

Udanie wystąpili polscy juniorzy w szpadowym turnieju Pucharu Świata Trophée Maître Roger Nigon w Bazylei. Najlepszy z nich – Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa) zajął bardzo dobre siódme miejsce
w stawce 115 zawodników. Tuż za finałową ósemką, na miejscach 11 i 12 ukończyli zawody Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice) i Jan Sobiecki (AZS AWF Kraków). Pozostałym poszło już gorzej, uplasowali się poza najlepszą „32”. Turniej zdominowali Francuzi, a wygrał Virgile Marchal, pokonując
w finale reprezentanta Izraela Dimitrija Prochorowa.

Ćwierćfinały:
Romain Courtois (Francja) - Pau Rosello (Hiszpania) 15 :11
Dimitrij Prochorow (Izrael) - Tomasz Szczepanowski 15:13
Virgile Marchal - Quetin Langlet (obaj Francja) 15:6
Alexandre Bardenet - Erwann Fonson (obaj Francja) 15:11

Półfinały :
Prochorow - Courtois 15:13
Marchal - Bardenet 13:12

Finał:
Marchal - Prochorow 15:10

Kolejność:
1 Virgile Marchal (Francja)
2 Dimitrij Prochorow (Izrael)
3 Alexandre Bardenet
3 Romain Courtois
5 Erwann Fonson
6 Quetin Langlet (wszyscy Francja)
7 Tomasz Szczepanowski (Polska, Punta Warszawa)
8 Pau Rosello (Hiszpania)
-----------------------------------------------------------
11 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
12 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
41 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
44 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
51 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
52 Mikołaj Smółka (Polska, AZS AWF Katowice)
53 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
97 Piotr Maciejczyk (Polska, AZS AWF Kraków)

Startowało 115 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Tomasz Szczepanowski - Raphael Zellweger (Szwajcaria) 15:12
Łukasz Rokosz - Mateusz Nycz 15:14
Jan Sobiecki - Mikołaj Smółka 15:12
Wojciech Sworowski - Garrett Garnahan (USA) 13:14
Filip Broniszewski - Erwin Kerekses (Niemcy) 12:15
Marcel Baś - Thomas Markovics (Niemcy) 6:15

1/16
Tomasz Szczepanowski - David Zupancic (Słowenia) 15:14
Łukasz Rokosz - Julian Seidl (Czechy) 15:12
Jan Sobiecki - Giacomo Paravicini (Szwajcaria) 15:6

1/8
Tomasz Szczepanowski - Nikolaus Bodoczi (Niemcy) 15:14
Łukasz Rokosz - Pau Rosello (Hiszpania) 10:15
Jan Sobiecki - Erwann Fonson (Francja) 12:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski