mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
świata
w
szermierce


XVI Tournoi Ciudad de A Coruña

La Coruña, 31 stycznia - 1 lutego 2009

FLORET MĘŻCZYZN

Znakomicie wystapił Radosław Glonek (Sietom Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
w turnieju Pucharu Świata w hiszpańskiej la Corunii. Polak wygrał zawody
w pięknym stylu, pokonując w finale Francuza Erwanna Le Pechoux 15:9! Powody do satysfakcji mają też dwaj inni polscy floreciści - Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) i Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - którzy ukończyli zawody w finałowej ósemce, odpowiednio na 5 i 8 miejscu. Tuż za nimi uplasował się na dwunastej pozycji Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań). Należy wprawdzie zauważyć, że w turnieju nie wzięli udziału np. najlepsi Włosi, Niemcy, Chińczycy czy doskonali ostatnio Brytyjczycy, ale jak się mawia w takich sytuacjach, nieobecni nie mają racji. Dobrze, że nasi potrafili to wykorzystać i dość znacznie zasilili swoje punktowe konta w klasyfikacji Pucharu Świata.

Ćwierćfinały:
Erwann Le Pechoux (Francja) - Karim Kamoun (Tunezja) 15:9
Aleksander Stukalin (Rosja) - Victor Sintes (Francja) 15:6
Terence Joubert (Francja) - Michał Majewski 15:7
Radosław Glonek - Paweł Osmański 15:11

Półfinał:
Le Pechoux - Stukalin 12 :5
Glonek - Joubert 15:12

Finał:
Glonek - Le Pechoux 15:9

Kolejność:
1 Radosław Glonek (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Erwann Le Pechoux
3 Terence Joubert (obaj Francja)
3 Aleksander Stukalin (Rosja)
5 Michał Majewski (Polska, AZS AWF Warszawa)
6 Karim Kamoun (Tunezja)
7 Victor Sintes (Francja)
8 Paweł Osmański (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
--------------------------------------------------------
12 Tomasz Ciepły (Polska, AZS AWF Poznań)
20 Marcin Zawada (Polska, AZS AWF Warszawa)
30 Leszek Rajski (Polska, Wrocławianie)
52 Michał Przybysławski (Polska, AZS AWF Warszawa)
55 Rafał Żelazko (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58 Bartosz Łukowski (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 79 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Radosław Glonek - Wing Hon Chu (Hongkong) 15:8
Michał Majewski - Martin Remijn (Holandia) 15:5
Paweł Osmański - Ahmed Rosowsky (Wielka Brytania) 15:5
Tomasz Ciepły - Alvaro Echevarria (Hiszpania) 15:7
Marcin Zawada - Alvaro Monteiro (Portugalia) 15:10
Leszek Rajski - Ghislain Perrier (Francja) 14:13
Michał Przybysławski - Siu Lun Cheung (Hongkong) 10:15
Rafał Żelazko - Marcel Marcilloux (Francja) 10:11
Bartosz Łukowski - Gregory Koenig (Francja) 14:15

1/16
Radosław Glonek - Sebastiaan Borst (Holandia) 15:11
Michał Majewski - Guillaume Pitta (Francja) 15:7
Paweł Osmański - Gregory Koenig (Francja) 15:9
Tomasz Ciepły - Julian Montero (Hiszpania) 15:8
Marcin Zawada - Gabriel Menendez (Hiszpania) 14:15
Leszek Rajski - Jeremy Cadot (Francja) 13:15

1/8
Radosław Glonek - Francesco Archivio (Wlochy) 15:9
Michał Majewski - Alessio Foconi (Włochy) 15:14
Paweł Osmański - Marcel Marcilloux (Francja) 15:14
Tomasz Ciepły - Erwann Le Pechoux (Francja) 11:15



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski