| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20
Lyon, 1 lutego 2009
FLORET KOBIET
Bardzo dobre szóste miejsce w turnieju Pucharu Świata juniorek zajęła
w Lyonie Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń). Pozostałe Polki odpadały
w 1/32 lub 1/16 finału. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w pojedynku miedzy dwoma Amerykankami - Nzinghą Prescod i Alexandrą Kiefer. Górą była ta pierwsza.
Ćwierćfinały:
Nzingha Prescod (USA) - Stefanie Keichel (Niemcy) 15:11
Jekaterina Każykina (Rosja) - Lee Kiefer (USA) 8:7
Alexandra Kiefer (USA) - Hanna Łyczbińska 15:10
Ysora Thibus (Francja) - Iman Kulhanek (Holandia) 15:8
Półfinały:
Prescod - Każykina 15:9
Kiefer - Thibus 15:14
Finał:
Prescod - Kiefer 15:8
Kolejność:
1 Nzingha Prescod
2 Alexandra Kiefer (USA)
3 Jekaterina Każykina (Rosja)
3 Ysora Thibus (Francja)
5 Iman Kulhanek (Holandia)
6 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
7 Lee Kiefer (USA)
8 Stefanie Keichel (Niemcy)
---------------------------------------------------------
19 Emilia Rygielska (Polska, Budowlani Toruń)
23 Sylwia Kurowska (Polska, Wrocławianie)
27 Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
31 Marta Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
35 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
42 Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
47 Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
49 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
51 Barbara Jędrzejewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
65 Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Startowało 98 zawodniczek.
Walki Polek:
1/32
Hanna Łyczbińska - Maria Marino (Hiszpania) 15:4
Emilia Rygielska - Lola Tulen (Holandia) 15:7
Sylwia Kurowska - Catriona Sibert (Wielka Brytania) 15:12
Justyna Anuszewska - Anne Charlotte Meikle (Francja) 15:1
Marta Łyczbińska - Victoria Bailey (Francja) 15:14
Martyna Jelińska - Regina Binet (Węgry) 14:15
Monika Paliszewska - Krystyna Nowalińska (Rosja) 11:15
Dagmara Toboła - Ephiphany Georges (USA) 10:15
Marta Hausman - Satsuki Aizawa (Japonia) 9:10
Barbara Jędrzejewska - Stefanie Keichel (Niemcy) 9:15
1/16
Hanna Łyczbińska - Anne Sauer (Niemcy) 14:10
Emilia Rygielska - Satsuki Aizawa (Japonia) 8:15
Sylwia Kurowska - Nicole Ross (USA) 14:15
Justyna Anuszewska - Lee Kiefer (USA) 4:15
Marta Łyczbińska - Alexandra Kiefer (USA) 9:14
1/8
Hanna Łyczbińska - Maja Kukulina (Rosja) 15:8
|
|
|
|