mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Vigor Challenge

Goeteborg, 1 lutego 2009

SZPADA KOBIET

Ósme miejsce Martyny Szymańskiej (AZS AWF Katowice) to najważniejszy dorobek występu polskich szpadzistek w turnieju Pucharu Świata juniorek Vigor Challenge w Goeteborgu. Pozostałe reprezentantki naszego kraju znalazły się w klasyfikacji końcowej poza najlepszą „16”. Zwyciężyła Estonka Julia Bielajewa.

Ćwierćfinały:
Toncica Topic (Chorwacja) - Martyna Szymańska 15:13
Sina Dostert (Niemcy) - Johanna Bargdahl (Szwecja) 15:13
Emma Vaggo (Szwecja) - Hannah Elizabeth Lawrence (Wielka Brytania) 15:9
Julia Bielajewa (Estonia) - Sofia Stuermer (obie Niemcy) 15:9

Półfinały:
Topic - Dostert 15:12
Bielajewa - Vaggo 15:7

Finał:
Bielajewa - Topic 15:9

Kolejność:
1 Julia Bielajewa (Estonia)
2 Toncica Topic (Chorwacja)
3 Emma Vaggo (Szwecja)
3 Sina Dostert
5 Sofia Stuermer (obie Niemcy)
6 Hannah Elizabeth Lawrence (Wielka Brytania)
7 Johanna Bargdahl (Szwecja)
8 Martyna Szymańska (Polska, AZS AWF Katowice)
----------------------------------------------------------------
20 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Wrocław)
22 Magdalena Kruk (Polska, KKS Kraków)
29 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)
33 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
37 Natalia Królak (Polska, Legia Warszawa)
61 Ewelina Paciorkiewicz (Polska, Legia Warszawa)
68 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
80 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
91 Olga Mizera (Polska, D’Artagnan Ursynów)
128 Aleksandra Żurakowska (Polska, AZS AWF Warszawa)
137 Aleksandra Głuc (Polska, AZS AWF Kraków)

Startowało 149 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Martyna Szymańska - Nik-Nik Ameli (USA) 15:12
Katarzyna Dąbrowa - Hannah Stafford (USA) 15:11
Magdalena Kruk - Michał Szymanowicz (Izrael) 15:14
Julita Głowacka - Ewelina Paciorkiewicz 15:14
Dominika Mosler - Avital Marinuk (Izrael) 8 :15
Natalia Królak - Toncica Topic (Chorwacja) 11:15

1/16
Martyna Szymańska - Julia Zujkowa (Estonia) 15:12
Katarzyna Dąbrowa - Ashley Severson (USA) 14:15
Magdalena Kruk - Sofia Stuermer (Niemcy) 12:15
Julita Głowacka - Beatrice Brockmann (Niemcy) 13:15

1/8
Martyna Szymańska - Beatrice Brockmann (Niemcy) 15:10




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski