mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Polski
w szpadzie
sezon 2008/2009


TURNIEJ II z IV

Wrocław, 28 marca 2009

Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa) i Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice) zwyciężyli w drugim turnieju bieżącej edycji Pucharu Polski w szpadzie. Warszawianka okzała się lepsza w fibnale od klubowej koleżanki
- Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, zaś gliwiczanin zwyciężył w ostatnim pojedynku Tomasza Motykę (AZS AWF Wrocław). Na trzecich stopniach podium stanęli odpowiewdnio: Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) i Beata Tereba (AZS AWF Kraków) oraz Kelvin Canas (Wenezuela) i Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław).


Najlepsza czwórka kobiet...
Foto Kolejarz Wrocław

SZPADA KOBIET

Ćwierćfinały:
Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa)
- Natalia Markowska (AZS AWF Katowice) 15:12

Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
- Renata Knapik (KKS Kraków) 15:4

Beata Tereba (AZS AWF Kraków)
- Katarzyna Chlebiej (Piast Gliwice) 15:10

Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa
- Monika Johne (PKSzerm) 15:7

Półfinały:
Dmowska-Andrzejuk - Mosler 15:9
Stroka - Tereba 15:6

Finał:
Stroka - Dmowska-Andrzejuk 15:11

Kolejność:
1 Małgorzata Stroka
2 Danuta Dmowska-Andrzejuk (obie AZS AWF Warszawa)
3 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
3 Beata Tereba (AZS AWF Kraków)
5 Renata Knapik (KKS Kraków)
6 Natalia Markowska (AZS AWF Katowice)
7 Katarzyna Chlebiej (Piast Gliwice)
8 Monika Johne (PKSzerm)

Startowało 56 zawodniczek z Litwy, Polski i Wenezueli.


...najlepsza czwórka mężczyzn.
Foto Kolejarz Wrocław

SZPADA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław)
- Mateusz Nycz (Piast Gliwice) 15:6

Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice)
- Jarosłw Koler (MKS Kusy Szczecin) 15:7

Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
- Piotr Sadowy (STSzerm Legia Warszawa) 15:11

Kelvin Canas (Wenezuela)
- Marek Jendryś (Piast Gliwice) 15:13

Półfinały:
Krawczyk - Szumski 15:14
Motyka - Canas 15:12

Finał:
Krawczyk - Motyka 15:6

Kolejność:
1 Paweł Krawczyk (Muszkieter Gliwice)
2 Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
3 Kelvin Canas (Wenezuela)
3 Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław)
5 Jarosłw Koler (MKS Kusy Szczecin)
6 Piotr Sadowy (STSzerm Legia Warszawa)
7 Marek Jendryś
8 Mateusz Nycz (obaj Piast Gliwice)

Startowało 110 zawodników z Litwy, Polski i Wenezueli.




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski