| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20
Waldkirch, 25 stycznia 2009
FLORET KOBIET
Dwie reprezentantki Rosji Jekaterina Kazikina i Anastazja Melentiewa między sobą rozstrzygnęły sprawę zwycięstwa w turnieju Pucharu Świata juniorek we florecie, który odbył się w Waldkirch. W polskiej ekipie najwięcej powodów do satysfakcji miała Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która tylko dwoma trafieniami przegrała awans do finałowej ósemki, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce. W najlepszej szesnastce zmieściła się jeszcze Emilia Rygielska (Budowlani Toruń, 16).
Półfinały:
Anastazja Melentiewa (Rosja) - Victoria Bailey (Francja) 15:14
Jekaterina Kazikina (Rosja) - Martina Batini (Włochy) 15:11
Finał:
Kazakina - Melentiewa 14:12
Kolejność:
1 Jekaterina Kazikina
2 Anastazja Melentiewa (obie Rosja)
3 Martina Batini (Włochy)
3 Victoria Bailey (Francja)
5 Fanny Kreiss (Węgry)
6 Anita Blaze (Francja)
7 Beatrice Monaco (Włochy)
8 Ysora Thibus (Francja)
--------------------------------------------------------------------------
9 Justyna Anuszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16 Emilia Rygielska (Polska, Budowlani Toruń)
19 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
20 Monika Paliszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
29 Aleksandra Breś (Polska, AZS AWF Warszawa)
36 Sylwia Kurowska (Wrocławianie)
46 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
47 Dagmara Toboła (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58 Marta Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
61 Barbara Jędrzejewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
63 Iwona Olbromska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Startowało 105 zawodniczek.
Walki Polek:
1/32
Justyna Anuszewska - Marta Łyczbińska 11:7
Emilia Rygielska - Irina Korolewa (Rosja) 15:6
Hanna Łyczbińska - Anna Brossa Bonet (Hiszpania) 15:3
Monika Paliszewska - Hannah Fengler (Niemcy) 15:8
Martyna Jelińska - Marta Hausman 15:10
Aleksandra Breś - Sylwia Kurowska 15:8
Dagmara Toboła - Joanna Bagnolini (Włochy) 14:15
Barbara Jędrzejewska - Krystyna Nowalińska (Rosja) 6:15
Iwona Olbromska - Anita Blaze (Francja) 6:15
1/16
Justyna Anuszewska - Iman Kulhanek (Holandia) 15:10
Emilia Rygielska - Fanni Biro (Węgry) 15:6
Hanna Łyczbińska - Anastazja Iwanowa (Rosja) 4:15
Monika Paliszewska- Victoria Bailey (Francja) 7:15
Martyna Jelińska - Anita Blaze (Francja) 4:15
Aleksandra Breś - Olga Rachele Calissi (Włochy) 11:15
1/8
Justyna Anuszewska - Beatrice Monaco (Włochy) 8:10
Emilia Rygielska - Fanny Kreiss (Węgry) 6:15
|
|
|
|