mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Stadtwerke-Pokal

13 grudnia 2008, Bochum

FLORET KOBIET

Jedna Polka w szesnastce

Znacznie trudniej niż w Lesznie było polskim florecistkom odnieść sukces
w kolejnym turnieju Pucharu Świata juniorek - Stadtwerke-Pokal rozegranym w Bochum. Najwyżej z nich została sklasyfikowana Marta Jelińska (Budowlani Toruń), która zajęła 15 miejsce. Polka w w 1/8 finału stoczyła pasjonujący pojedynek z poźniejsza triumfatorką zawodów, Włoszką Valentiną De Costanzo, ulegając jej zaledwie jednym trafieniem
- 7:8. Pozostałe nasze reprezentantki uplasowały się poza czołową szesnastką.

Półfinały:
Valentina De Costanzo (Włochy) - Victoria Bailey (Francja) 13 :8
Anastasia Iwanowa - Jekaterina Kazakina (obie Rosja) 9:6

Finał:
De Costanzo - Iwanowa 13:10

Kolejność:
1 Valentina De Costanzo (Włochy)
2 Anastazja Iwanowa
3 Jekaterina Kazakina (obie Rosja)
3 Victoria Bailey (Francja)
5 Jewgienia Kirpiczewa (Rosja)
6 Charlotte Krause (Niemcy)
7 Alice Volpi (Włochy)
8 Ysora tribus (Francja)
----------------------------------------------------------
15 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
19 Marta Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
22 Sylwia Kurowska (Polska, Wrocławianie)
26 Barbara Jędrzejewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk
30 Emilia Rygielska (Polska, Budowlani Toruń)
32 Monika Paliszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
36 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
40 Justyna Anuszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
43 Marta Ciesielska (Polska, AZS AWF Poznań)
46 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
50 Aleksandra Breś (Polska, AZS AWF Warszawa)
60 Dagmara Toboła (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowały 84 zawodniczki.

Walki Polek:
1/32

Martyna Jelińska - Suzanne Puellen (Niemcy) 15:13
Marta Łyczbińska - Olga Czurakowa (Rosja) 11:10
Sylwia Kurowska - Aleksandra Breś 15:9
Barbara Jędrzejewska - Milja Mondt (Holandia) 15:12
Emilia Rygielska - Hanna Łyczbińska 15:6
Monika Paliszewska - Anne Sauer (Niemcy) 10:6
Justyna Anuszewska - Ines El Ghouyel (Francja) 14:15
Marta Ciesielska - Anna Bourdakou (Grecja) 11:12
Marta Hausman - Alice Volpi (Włochy) 14:15
Dagmara Toboła - Irina Karolewa (Rosja) 5:15

1/16
Martyna Jelińska - Stephanie Romanus (Niemcy) 10:7
Marta Łyczbińska - Irina Jelenina (Rosja) 8:13
Sylwia Kurowska - Victoria Bailey (Francja) 5:15
Barbara Jędrzejewska - Anastazja Iwanowa (Rosja) 2:15
Emilia Rygielska - Jewgienia Kirpiczewa (Rosja) 10:15
Monika Paliszewska - Valentina De Costanzo (Włochy) 7:15

1/8
Martyna Jelińska - Valentina De Costanzo (Włochy) 7:8




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski