mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


X Challenge Dr. E. Gretsch

8 listopada 2008, Luksemburg

SZPADA

Łukasz Rokosz na podium, Piotr Maciejczyk w "8"

Jeszcze nie przebrzmiały na dobre echa Mistrzostw Europy, a szpadowi juniorzy już stanęli w szranki kolejnego turnieju z cyklu Pucharu Świata
do lat 20. Tym razem rywalizowali w Luksemburgu, w X Challenge Dr. E. Gretsch. Świetnie wypadli w tych zawodach Polacy. Trzeci był reprezentujący nas w Amsterdamie Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice), zaś szósty Piotr Maciejczyk (AZS AWF Kraków). Zwyciężył dość niespodziewanie Czech Richard Pokorny

Ćwierćfinały:
Łukasz Rokosz - Nikolaus Bodoczi (Niemcy) 15:12
Sebastian Glane (Niemcy) - Bert De Mets (Belgia) 15:11
¬Richard Pokorny (Czechy) - Piotr Maciejczyk 15:6
Marco Leombruno (Włochy) - Matthijs De Vries (Belgia) 15:11

Półfinały :
Glane - Rokosz 15 :9
Pokorny - Leombruno 15:14

Finał:
Pokorny - Glane 15:11

Kolejność:
1 Richard Pokorny (Czechy)
2 Sebastian Glane (Niemcy)
3 Marco Leombruno (Włochy)
3 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
5 Nikolaus Bodoczi (Niemcy)
6 Piotr Maciejczyk (Polska, AZS AWF Kraków)
7 Matthijs De Vries (Belgia)
8 Bert De Mets (Belgia)
------------------------------------------------
17 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
24 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
28 Paweł Krawczyk (Polska, Muszkieter Gliwice)
31 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
35 Mikołaj Smółka (Polska, AZS AWF Katowice)
42 Tomasz Szczepanowski (Polska, Punta Warszawa)
44 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
46 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
49 Piotr Szczeciński (Polska, Piast Gliwice)
59 Rafał Szwalbe (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 87 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Łukasz Rokosz - Lav Geber (Chorwacja) 15:9
Piotr Maciejczyk - Carl Johan Hansen (Dania) 15:10
Mateusz Nycz - Anton Fałtin (Mołdawia) 15:7
Wojciech Sworowski - Konstantin Heidenreich (Niemcy) 15:11
Paweł Krawczyk - Patrick Jorgensen (Dania) 15:10
Filip Broniszewski - David Roig (Hiszpania) 15:9
Mikołaj Smółka - Matthijs De Vries (Belgia) 14:15
Tomasz Szczepanowski - David Zupancic (Słowenia) 11:15
Marcel Baś - Davide Massera (Włochy) 10:15
Jan Sobiecki - Thales de Brant (Belgia) 7:15
Piotr Szczeciński - Marco Canevari 12:15
Rafał Szwalbe - Erwin Kerekes (Niemcy) 12:15

1/16
Łukasz Rokosz - David Zupancic (Słowenia) 15:14
Piotr Maciejczyk - Emilio Lucenti (Włochy) 12:11
Mateusz Nycz - Jan Golobic (Słowenia) 13:15
Wojciech Sworowski - Sebastian Glane (Niemcy) 13:15
Paweł Krawczyk - Richard Pokorny (Czechy) 14:15
Filip Broniszewski - Pascal Haebig (Niemcy) 14:15

1/8
Łukasz Rokosz - Lorenzo Bruttini (Włochy) 15:11
Piotr Maciejczyk Krystian Bojadżijew (Bułgaria) 15:12



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski