mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


27. Pokal der Sparkasse Tauberfranken

25-26 października 2008, Tauberbishofsheim (Badenia-Wirtembergia)

FLORET DZIEWCZĄT

Marta Hausman druga w Tauberbishofheim!

Znakomicie wystąpiła w kolejnym turnieju z cyklu Pucharu Europy Kadetów, rozgrywanym jako Pokal der Sparkasse Tauberfranken, florecistka toruńskich budowlanych - Marta Hausman. Polka zajęła w nim świetne drugie miejsce, ustępując tylko Węgierce Fanni Biro. Za nią zostało sklasyfikowanych 240 zawodniczek, w tym 19 pozostałych reprezentantek polskich klubów, z których dobre trzynaste zapisała na swoim koncie Martyna Jelińska (rowniez Budowlani Toruń).

Ćwierćfinały:
Hannah Fenger (Niemcy) - Olivia Wohlgemuth (Austria) 15:13
Fanni Biro (Węgry) - Clarisse Luminet (Francja) 15:9
Weronika Ławrenowa (Rosja) - Andrea Unn Toc (Francja) 15 :14
Marta Hausman - Kirstin Behr (Niemcy) 15:5

Półfinały:
Biro - Fenger 15:8
Hausman - Ławrenowa 15:12

Finał:
Biro - Hausman 15:11

Kolejność:
1 Fanni Biro (Węgry)
2 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
3 Hannah Fenger (Niemcy)
3 Weronika Ławrenowa (Rosja)
5 Clarisse Luminet
6 Andrea Unn Toc (obie Francja)
7 Kirstin Behr (Niemcy)
8 Olivia Wohlgemuth (Austria)
-------------------------------------
13 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
26 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32 Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
43 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
52 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
56 Agata Świtalska (MKS Kusy Szczecin)
90 Dagmara Masłowska (AZS AWF Poznań)
105 Dominika Kurowska (Wrocławianie)
109 Marta Thiem (Budowlani Toruń)
112 Joanna Szypułowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
115 Karolina Pachucka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
123 Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
129 Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
152 Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
162 Karolina Biernat (D’Artagnan Ursynów)
171 Matylda Plucińska (AZS AWF Poznań)
192 Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin)
219 Hanna Żmijewska (UKS Atena Gdańsk)

Startowały 242 zawodniczki.

Pokal der Sparkasse Tauberfranken>>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski