mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


5. Internationaler Händel-Cup

25-26 października 2008, Halle

FLORET

Najlepszy wynik spośród startujących w Halle Polaków zanotował florecista poznańskiego AZS AWF - Damian Koper
- zajmując w stawce 237 zawodników doskonałe szóste miejsce. W najlepszej szesnastce turnieju Pucharu Europy Kadetów Internationaler Händel-Cup zmieścił się jeszcze jego klubowy kolega Mikołaj Basiński. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy - Andre Sanita (Niemcy).

Georg Friedrich Händel - czytaj więcej >>

Ćwierćfinały:
Frederik von der Osten (Dania) - Willi Scharf (Niemcy) 13:12
Andre Sanita (Niemcy) - Damian Koper 15:8
Robin Le Corre (Francja) - Gabor Nemeth (Węgry) 15:8
Mate Hari (Węgry) - Markus Hartmann (Niemcy) 11:10

Półfinały:
Osten - Le Corre 15:9
Sanita - Hari 15:11

Finał:
Sanita - Osten 15:13

Kolejność:
1 Andre Sanita (Niemcy)
2 Frederik von der Osten (Dania)
3 Robin Le Corre (Francja)
3 Mate Hari
5 Gabor Nemeth (obaj Węgry)
6 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
7 Markus Hartmann
8 Willi Scharf (obaj Niemcy)
-------------------------------------------------
15 Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
29 Dominik Jankowiak (AZS AWF Poznań)
32 Oscar Metza (MKS Kusy Szczecin)
35 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
36 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
42 Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)
54 Adrian Przednowek (Budowlani Toruń)
59 Konrad Mleczek (Zjednoczeni Pabianice)
65 Filip Franceson (UKS Atena Gdańsk)
71 Piotr Andrzejak (AZS AWF Warszawa)
81 Wojciech Peresada (AZS AWF Warszawa)
83 Łukasz Niedzielski (Polonia 1921 Leszno)
87 Jakub Wiśniewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
94 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
99 Szymon Szewczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
107 Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław)
109 Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
111 Michał Hejny (MKS Kusy Szczecin)
129 Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
130 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
134 Jakub Kowalski (Budowalni Toruń)
143 Filip Jędrzejewski (AZS AWF Poznań)
145 Konrad Onderko (Kolejarz Wrocław)
150 Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
151 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
155 Michał Popiel (Kolejarz Wrocław)
170 Łukasz Tokarczyk (Budowlani Toruń)
191 Hubert Swatowski (MKS Kusy Szczecin)
214 Rafał Ciuk (AZS AWF Warszawa)
233 Jakub Machowski (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 237 zawodników.

Händel-Cup on-line>>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski