mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
do lat 20
w szpadzie
sezon 2008/2009


TURNIEJ II z III

Szpadowi juniorzy po drugim rozdaniu

W Gliwicach odbył się drugi z cyklu Pucharu Polski juniorów w szpadzie. Pierwszego dnia (w sobotę, 6 grudnia) rywalizowały kobiety i zwycięsko zakończyła zawody Dominika Mosler (AZS AWF Katowice). Drugiego dnia
(w niedzielę, 7 grudnia) w szranki stanęli mężczyźni i tu najlepszym okazał się Mateusz Nycz (Piast Gliwice).


Finalistki turnieju kobiet.
Foto Antoni Baś

Szpada kobiet

Ćwierćfinały:

Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław)
- Klaudia Lis (Górnik Radlin) 15:12

Julita Głowacka (AZS AWF Katowice)
- Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa) 15:11

Martyna Szymańska (AZS AWF Katowice)
- Magdalena Kruk (KKS Kraków) 15:6

Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
- Kamila Strug (AZS AWF Wrocław) 15:6

Półfinały:
Dąbrowa - Głowacka 15:13
Mosler - Szymańska 15:10

Finał:
Mosler - Dąbrowa 15:13

Kolejność:
1 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
2 Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław)
3 Julita Głowacka
3 Martyna Szymańska (obie AZS AWF Katowice)
5 Anna Pietrzak (AZS AWF Warszawa)
6 Klaudia Lis (Górnik Radlin)
7 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
8 Magdalena Kruk (KKS Kraków)

Startowało 95 zawodniczek.

Grupy >>
Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>



Szpada mężczyzn

Ćwierćfinały:

Mateusz Nycz (Piast Gliwice)
- Grzegorz Guenther (Start Opole) 15:10

Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice)
- Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa) 15:13

Jan Sobiecki (AZS AWF Kraków)
- Andrzej Kusch (KKS Kraków) 15:13

Marcel Baś (Muszkieter Gliwice)
- Piotr Maciejczyk (AZS AWF Kraków) 15:9

Półfinały:
Nycz - Rokosz 15:12
Baś - Sobiecki 15:8

Finał:
Nycz - Bas 15:7

Kolejność:
1 Mateusz Nycz (Piast Gliwice)
2 Marcel Baś (Muszkieter Gliwice)
3 Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice)
3 Jan Sobiecki (AZS AWF Kraków)
5 Andrzej Kusch (KKS Kraków)
6 Tomasz Szczepanowski (Punta Warszawa)
7 Piotr Maciejczyk (AZS AWF Kraków)
8 Grzegorz Guenther (Start Opole)

Startowało 90 zawodników.

Grupy >>
Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski