mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


19 października 2008, Šamorín

FLORET

W bardzo licznej stawce 149 zawodniczek z Europy i Stanów Zjednoczonych, startujących w turnieju z cyklu Pucharu Europy Kadetów - Samaria Cup - bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Hausman (Budowlani Toruń).
Zajęła piąte miejsce, ulegając w ćwierćfinale Niemce Cristin Behr. Dobre jedenaste miejsce wywalczyła jeszcze Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Żadna z pozostałych zawodniczek pokaźnej polskiej grupy nie zdołała awansować do czołowej "szesnastki".

Uwaga - w przypadku naszych florecistek słowo Polska dodane przed nazwą klubu oznacza, że zawodniczka startowała jako członkini reprezentacji narodowej kadetów.



Ćwierćfinały:
Margaret Lu - Elizabeth Van Son (obie USA) 15:5
Fanni Bíró (Węgry) - Luona Wang (USA) 15:14
Lee Kiefer (USA) - Natasha Gollan (Niemcy) 15:7
Kristin Behr (Niemcy) - Marta Hausman 15:10

Półfinały:
Bíró - Lu 15:6
Kiefer - Behr 15:3

Finał:
Kiefer - Bíró15:7

Kolejność:
1 Lee Kiefer (USA, Kentucky)
2 Fanni Bíró (Węgry, Ute Budapeszt)
3 Kristin Behr (Niemcy, Fechtclub Tauberbischfsheim)
3 Margaret Lu (USA, Conencticut)
5 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
6 Natasha Gollan (Niemcy, Fechtclub Moers)
7 Elizabeth Van Son (USA)
8 Luona Wang (USA, Alabama)
---------------------------------------
11 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
18 Bochenek Magda (Budowlani Toruń)
22 Agata Świtalska (MKS Kusy Szczecin)
26 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
28 Marta Cieselska (AZS AWF Poznań)
31 Karolina Biernat Karolina (Polska, D’Artagnan Ursynów)
33 Marta Thiem (Polska, Budowlani Toruń)
34 Natalia Gołębiowska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
35 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
36 Sarnowska Patrycja (Budowlani Toruń)
41 Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin)
43 Dominika Kurowska (Polska, Wrocławianie)
50 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
52 Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
53 Karina Goc (UKS Atena Gdańsk)
55 Dagmara Masłowska (AZS AWF Poznań)
59 Katarzyna Jezierska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
61 Karolina Kućko (UKS Atena Gdańsk)
65 Joanna Szypułowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
69 Katarzyna Staniek (AZS AWF Poznań)
73 Karolina Pachucka (UKS Atena Gdańsk)
74 Matylda Plucińska (AZS AWF Poznań)
75 Anna Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
78 Melania Lipińska (UKS Atena Gdańsk)
85 Sylwia Mikuś Wrocławianie)
85 Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
90 Julianna Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
92 Klaudia Czerwińska (UKS Atena Gdańsk)
93 Anna Korneluk (UKS Atena Gdańsk)
97 Aleksandra Gospodarowicz (Wrocławianie)
98 Alina Padalis (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
101 Magdalena Drapella (UKS Atena Gdańsk)
104 Karolina Baron (Budowlani Toruń)
106 Marianna Jankowska (UKS Atena Gdańsk)
109 Karolina Mielewczyk (UKS Atena Gdańsk)
110 Agata Wasilczyk (UKS Atena Gdańsk)
111 Julianna Łukowska (UKS Atena Gdańsk)
115 Monika Leszkowicz (MKS Kusy Szczecin)
117 Wiktoria Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
119 Martyna Przybyłowicz (UKS Atena Gdańsk)
121 Aleksandra Opolska (AZS AWF Warszawa)
126 Hanna Żmijewska (UKS Atena Gdańsk)
131 Marta Długokęcka (UKS Atena Gdańsk)
132 Małgorzata Szewczyk (UKS Atena Gdańsk)
141 Emilia Glazer (UKS Atena Gdańsk)
142 Karolina Piskorska (UKS Atena Gdańsk)
143 Michalina Sawko (UKS Atena Gdańsk)
146 Monika Muszyńska (UKS Atena Gdańsk)
147 Agnieszka Len (UKS Atena Gdańsk)
147 Zuzanna Matuszewska (UKS Atena Gdańsk)
149 Anna Świtała (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 149 zawodniczek.

Kompletne wyniki >>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski