mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Mémorial de Ferdinand de Martinengo

12 października 2008, Bratysława

FLORET

Doskonale zaprezentowało się troje polskich szermierzy w silnie i licznie obsadzonym turnieju floretowym bratysławskiego Memoriału Ferdynanda de Martinengo, będącego jednocześnie zawodami z cyklu Pucharu Świata juniorów. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) zajęła bowiem drugie miejsce, a Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) stanął na podium o jeden stopień niżej. Gdańszczanin zakończył występ w stolicy Słowacji pechowo, wycofując się z powodu skurczów nóg i ręki uzbrojonej w czasie walki półfinałowej. Gdyby nie to, mógłby zająć jeszcze wyższą lokatę. Tym trzecim, któremu należą się słowa uznania, jest Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa), ósmy w stawce 128 rywali.

Kobiety

Ćwierćfinały:

Nzingha Prescod (USA) - Olga Rachele Calissi (Włochy) 15:7
Martina Batini - Martina Pascucci (obie Włochy) 15:3
Ephiphany Georges (USA) - Olivia Wohlgemuth (Austria) 15:3
Marta Łyczbińska - Beatrice Monaco (Włochy) 14:6

Półfinały:
Prescod - Batini 15:8
M. Łyczbińska - Georges 15:9

Finał:
Prescod - M. Łyczbińska 15:12

Kolejność:
1 Nzingha Prescod (USA)
2 Marta Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
3 Martina Batini (Włochy)
3 Ephiphany Georges (USA)
5 Olivia Wohlgemuth (Austria)
6 Martina Pascucci
7 Beatrice Monaco
8 Olga Rachele Calissi (wszystkie Włochy)
-----------------------------------------------------------------------
18 Iwona Olbromska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
21 Justyna Anuszewska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
26 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
29 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń)
35 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
36 Aleksandra Breś (Polska, AZS AWF Warszawa)
50 Dagmara Toboła (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51 Katarzyna Pawełczyk (Polska, Wrocławianie)
58 Sylwia Kurowska (Polska, Wrocławianie)
63 Dominika Kurowska (Polska, Wrocławianie)
79 Emilia Rygielska (Polska, Budowlani Toruń)

Startowało 109 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Marta Łyczbińska - Fruzsina Farago (Węgry) 15:12
Iwona Olbromska - Mirela Ifrim (Rumunia) 15:9
Justyna Anuszewska - Dagmara Toboła 15:4
Marta Hausman - Philippa Mulins (Wielka Brytania) 15:9
Hanna Łyczbińska - Ilaria Cariello (Włochy)15:7
Martyna Jelińska - Adel Juhasz (Węgry) 7:15
Aleksandra Breś - Violetta Piergiacomi (Włochy) 9:15
Katarzyna Pawełczyk - Anne Sauer (Niemcy) 6:15
Sylwia Kurowska - Olivia Wohlgemuth (Austria) 5:15
Dominika Kurowska - Fanny Kreiss (Węgry) 5:15

1/16
Marta Łyczbińska - Maria Udrea (Rumunia) 15:9
Iwona Olbromska - Beatrice Monaco (Włochy) 10:15
Justyna Anuszewska - Fanny Kreiss (Węgry) 7:15
Marta Hausman - Olivia Wohlgemuth (Austria) 8:9
Hanna Łyczbińska - Valentina Vianello (Włochy) 13:15

1/8
Marta Łyczbińska - Fanny Kreiss (Węgry) 15:10

Kompletne wyniki >>


Mężczyźni

Ćwierćfinały:

Paweł Osmański - Moritz Kroeplin (Niemcy) 15:11
Marius Braun (Niemcy) - Bartosz Łukowski 15:8
Giorgio Avola (Włochy) - Rościsław Hercyk (Ukraina) 15:10
Foconi - Paroli (obaj Włochy) 15:12

Półfinały:
Braun - Osmański (wycofał się z powodu skurczów nóg i ręki uzbrojonej)
Foconi - Avola 15:10

Finał:
Braun - Foconi 15:11

Kolejność:
1 Marius Braun (Niemcy)
2 Alessio Foconi
3 Giorgio Avola (obaj Włochy)
3 Paweł Osmański (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Alessandro Paroli (Włochy)
6 Rościsław Hercyk (Ukraina)
7 Moritz Kroeplin (Niemcy)
8 Bartosz Łukowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
--------------------------------------------------------------------
21 Filip Płocharski (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29 Tomasz Sinoracki (Polska, Budowlani Toruń)
39 Maciej Włosek (Polska, Budowlani Toruń)
43 Michał Kryczało (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
48 Piotr Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
49 Antoni Barczuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
51 Damian Koper (Polska, AZS AWF Poznań)
65 Miłosz (Polska, Wrocławianie)
66 Piotr Bryzek (Polska, AZS AWF Warszawa)
70 Michał Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 128 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Paweł Osmański - Peter Biro (Węgry) 15:9
Bartosz Łukowski - Niccolo Meringolo (Włochy) 15:9
Filip Płocharski - Antoni Barczuk 15:11
Tomasz Sinoracki - Jakub Joniak (Słowacja) 15:8
Maciej Włosek - Marius Braun (Niemcy) 10:15
Michał Kryczało - Michele Caporizzi (Włochy) 11:15
Piotr Janda - Gerben Engelen (Holandia) 11:12
Damian Koper - Mate Hari (Węgry) 10:15

1/16
Paweł Osmański - Edoardo Luperi (Włochy) 15:10
Bartosz Łukowski - Daniele Garozzo (Włochy) 15:13
Filip Płocharski - Theodoros Nakis (Grecja) 13:15
Tomasz Sinoracki - Moritz Kroeplin (Niemcy) 10:15

1/8
Paweł Osmański - Theodoros Nakis (Grecja) 14:13
Bartosz Łukowski - Filippos Nissim (Grecja) 15:7

Kompletne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski