mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szabli
do lat 20


12 października 2008, Sosnowiec

Węgier Niklasz Iliasz wygrał szablowy turniej Pucharu Świata juniorów (do lat 20). W finale pokonał swojego rodaka Soproni Szabo 15:14. Najlepszy z Polaków - Damian Skubiszewski - zajął szesnaste miejsce.


Walka finałowa.
Foto Grzegorz Rak TMS Zagłębie Sosnowiec

Ćwierćfinały:
Agoston Soproni Szabo (Węgry) - Tomasso Saviozzi (Włochy) 15:13
Stefano Sbragia (Włochy) - Daryl Homer (USA) 15:14
Nikolasz Iliasz (Węgry) - Riccardo Nuccio (Włochy) 15:10
Enrico Navarria (Włochy) - Csaba Gall (Węgry) 15:13

Półfinały:
Soproni Szabo - Sbragia 15:9
Iliasz - Navarria 15:14

Finał:
Iliasz - Soproni Szabo 15:14

Kolejność:
1 Nikolasz Iliasz (Węgry)
2 Agoston Soproni Szabo (Węgry)
3 Stefano Sbragia
3 Enrico Navarria (obaj Włochy),
5 Daryl Homer (USA)
6 Riccardo Nuccio (Włochy)
7 Csaba Gall (Węgry)
7 Tomasso Saviozzi (Włochy)
------------------------------------------------
16 Damian Skubiszewski (Polska, KKSz Konin)
18 Jan Wojnowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
35 Bartosz Szmigielski (Polska, AZS AWF Warszawa)
56 Marcin Kościelniakowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
57 Michał Gal (Polska, KKSz Konin)
58 Sebastian Więch (Polska, AZS AWF Warszawa)
60 Mariusz Wróbel (Polska, AZS AWF Warszawa)
70 Jakub Kacprzak (Polska, KKSz Konin)
74 Kamil Marzec (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
84 Michał Tomasiak (Polska, UKS Victor Warszawa)
90 Maciej Regulewski (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
91 Mateusz Jasiński (Polska, AZS AWF Warszawa)
93 Piotr Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
94 Bartosz Koniusz (Polska, AZS AWF Katowice)
95 Bartosz Jastrzębski (Polska, KKSz Konin)
97 Stanisław Zieliński (Polska, AZS AWF Warszawa)
101 Przemysław Piński (Polska, AZS AWF Katowice)
102 Bartosz Mazur (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
111 Szymon Żelechowski (Polska, OŚ AZS Poznań)
116 Adam Sęczek (Polska, UKS Victor Warszawa)
120 Mateusz Walicki (Polska, KKSz Konin)
121 Kacper Jaskólski (Polska, KKSz Konin)
123 Aleksander Macherski (Polska, KKSz Konin)
125 Michał Kochan (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
126 Bartłomiej Łysik (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
133 Tomasz Pytel (Polska, Pałac Młodzieży Katowice)

Startowało 133 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Damian Skubiszewski - Bartosz Szmigielski 15:9
Jan Wojnowski - Marcin Kościelniakowski 15:6
Michał Gal - Nikolasz Iliasz (Węgry) 9:15
Sebastian Więch - Daryl Homer (USA) 11:15
Mariusz Wróbel - Aleksander Ochocki (USA) 10:15

1/16
Damian Skubiszewski - Harold Hirt (Francja) 15:13
Jan Wojnowski - Agoston Soproni Szabo (Węgry) 9:15

1/8
Damian Skubiszewski - Enrico Navarria (Włochy) 10:15

Grupy >>
Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski