mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


Mémorial de Ferdinand de Martinengo

11 października 2008, Bratysława

SZPADA

Polskie szpadzistki nie powtórzyły w Bratyslawie dobrego wyniku uzyskanego niedawno w Warszawie. Tym razem, podczas turnieju Pucharu Świata do lat 20, rogrywanego jako Memoriał Ferdynanda de Matrinengo, rywalki okazały się silniejsze. Najlepsza z naszych zawodniczek - Martyna Szymańska (Górnik Radlin) była dziesiąta w stawce 137 konkurentek. Lepiej poszło szpadzistom, bo najwyżej sklasyfikowany Marcel Baś (Muszkieter Gliwice) zdołał ukończyć turniej w finałowej ósemce (164 zawodników).
W stolicy Słowacji zwyciężyli reprezentanci Włoch: Rosella Fiamingo i Luca Ferraris.

Kobiety

Ćwierćfinały:

Johanna Bergdahl - Olivia Hagglof (obie Szwecja) 15:14
Rosella Fiamingo (Włochy) - Sabrina Stahlberg (Niemcy) 15:9
Caroline Piasecka (Norwegia) - Lara Imhoff (Szwajcaria) 15:8
Catering Ramella (Włochy) - Caitlin Chang (Wielka Brytania) 15:7

Półfinały:
Fiamingo - Bergdahl 15:12
Ramella - Piasecka 15:12

Finał:
Fiamingo - Ramella 12:11

Kolejność:
1 Rosella Fiamingo
2 Catering Ramella (obie Włochy)
3 Johanna Bergdahl (Szwecja)
3 Caroline Piasecka (Norwegia)
5 Sabrina Stahlberg (Niemcy)
6 Olivia Hagglof (Szwecja)
7 Lara Imhoff (Szwajcaria)
8 Caitlin Chang (Wielka Brytania)
-----------------------------------------
10 Martyna Szymańska (Polska, Górnik Radlin)
15 Anna Pietrzak (Polska, AZS AWF Warszawa)
16 Natalia Królak (Polska, Legia Warszawa)
20 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
21 Dominika Mosler (Polska, AZS AWF Katowice)
34 Katarzyna Dąbrowa (Polska, AZS AWF Wrocław)
35 Sylwia Skorupka (Polska, Legia Warszawa)
62 Julita Głowacka (Polska, AZS AWF Katowice)
83 Aleksandra Żurakowska (Polska, D’Artagnan Ursynów)
86 Ewelina Paciorkiewicz (Polska, Legia Warszawa)
104 Jagoda Zagała (Polska, Piast Gliwice)
125 Aleksandra Głuc (Polska, Zerwikaptur Kraków)

Startowało 137 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Martyna Szymańska - Melinda Koevecs (Niemcy) 15:14
Anna Pietrzak - Adriana Lidia Rosu (Rumunia) 15:10
Natalia Królak - Ajandek Nagy (Węgry) 15:8
Ewa Nelip - Lucrezia Elvo (Włochy) 15:10
Dominika Mosler - Marta Ferrari (Włochy) 15:14
Katarzyna Dąbrowa - Dominika Kiss (Węgry) 13:15
Sylwia Skorupka - Lara Imhoff (Szwajcaria) 5:15
Julita Głowacka - Susannah Scanlan (USA) 10:15

1/16
Martyna Szymańska - Ricarda Multerer (Niemcy) 15:8
Anna Pietrzak - Gilia Rizzi (Włochy) 14:13
Natalia Królak - Dominika Kiss (Wegry) 15:13
Ewa Nelip - Oliwia Gagglof (Szwecja) 13:15
Dominika Mosler - Melinda Mancinelli (Włochy) 12:15

1/8
Martyna Szymańska - Caitlin Chang (Wielka Brytania) 9:15
Anna Pietrzak - Sabrina Sahlberg (Niemcy) 10:15
Natalia Królak - Caroline Piasecki (Norwegia) 14:15

Kompletne wyniki >>


Mężczyźni

Ćwierćfinały:

Luca Ferraris - Gianmaria Galassini (obaj Włochy) 15:12
Andrea Cipriani (Włochy) - Matyas File (Węgry) 15:14
Daniel Ujvari (Węgry) - Krystian Bojadżijew (Bułgaria) 15:8
Ricardo Schiavina (Włochy) - Marcel Baś 15:9

Półfinały:
Ferraris - Cipriani 15:11
Schiavina - Ujvari 15:10

Finał:
Ferraris - Schiavina 15:13

Kolejność:
1 Luca Ferraris
2 Ricardo Schiavina
3 Andrea Cipriani (wszyscy Włochy)
3 Daniel Ujvari (Węgry)
5 Gianmaria Galassini (Włochy)
6 Matyas File (Węgry)
7 Krystian Bojadżijew (Bułgaria)
8 Marcel Baś (Polska, Muszkieter Gliwice)
-------------------------------------------------------
19 Filip Broniszewski (Polska, Muszkieter Gliwice)
27 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice)
34 Paweł Krawczyk (Polska, Muszkieter Gliwice)
42 Mateusz Nycz (Polska, Piast Gliwice)
44 Tomasz Szczepanowski (Polska, Punta Warszawa)
53 Mikołaj Smółka (Polska, AZS AWF Katowice)
81 Jan Sobiecki (Polska, AZS AWF Kraków)
87 Wojciech Sworowski (Polska, RMKS Rybnik)
94 Andrzej Pacek (Polska, Legia Warszawa)
114 Piotr Maciejczyk (Polska, Piast Gliwice)
119 Piotr Szczeciński (Polska, Piast Gliwice)

Startowało 164 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Marcel Baś - Koshiro Uehara (Japonia) 15:11
Filip Broniszewski - Mikołaj Smółka 15:11
Łukasz Rokosz - Matthijs De Vries (Holandia) 15:7
Paweł Krawczyk - Joakim Vonen (Norwegia) 11:15
Mateusz Nycz - Enrico Garozzo (Włochy) 8:15
Tomasz Szczepanowski - Luca Ferraris (Włochy) 7:15

1/16
Marcel Baś - Pascal Haebig (Niemcy) 15:5
Filip Broniszewski - Marco Canevari (Włochy) 12:15
Łukasz Rokosz - Anatolij Herej (Ukraina) 14:15

1/8
Marcel Baś - Dino Milak (Norwegia) 15:4

Kompletne wyniki >>



IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski