| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
Polski
w szermierce
sezon 2013/2014
XVII Turniej O Trójząb Neptuna
we florecie kobiet
2009 - 2010 - 2011 - 20122013
TURNIEJ IV z IV
Gdańsk, 10 maja 2014
Rozgrywany dzisiaj w Gdańsku siedemnasty turniej „O Trójząb Neptuna”, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski we florecie kobiet zakończył się zwycięstwem Karoliny Chlewińskiej (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która w finale rozgrywanym na Uniwersytecie Gdańskim pokonała wynikiem 15:14 Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań). To czwarty „Trójząb” w kolekcji Karoliny. Poprzednio zdobyła go w 2008, 2009 i 2013 roku.
W klasyfikacji końcowej PP triumfowała zwyciężczyni dzisiejszego turnieju Karolina Chlewińska – 238 pkt, która wyraźnie wyprzedziła klubową koleżankę Hannę Łyczbińską - 200 pkt. i jej siostrę - Martę Łyczbińską - 183 pkt (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk).
Równolegle rozegrano V Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie dzieci i młodzików, w których wzięło udział 130 zawodników.
FLORET KOBIET
Ćwierćfinały:
Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
– Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:8
Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
– Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 9:3
Natalia Gołębiowska
– Monika Paliszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 11:10
Karolina Chlewińska
– Emilia Rygielska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:11
Półfinały:
Chlewińska – Gołębiowska 15:7
Synoradzka – M. Łyczbińska 8:5
Finał:
Chlewińska – Synoradzka 15:14
Kolejność:
1 Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
3 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 M. Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
6 Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
Startowały 54 zawodniczki.
DZIECI - 10-11 lat
Dziewczęta
1 Michalina Daniewska (AZS AWF Warszawa)
2 Daniela Szpejna (UKS de La Salle Gdańsk)
3 Maja Szatarska (UKS Atena Gdańsk)
3 Laura Szmit (UKS Atena Gdańsk)
Startowało 38 zawodniczek.
Chłopcy
1 Maksymilian Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
2 Piotr Kaśków (UKS Atena Gdańsk)
3 Adam Jakubowski (UKS Atena Gdańsk)
3 Adam Świerzyński (UKS Atena Gdańsk)
Startowało 32 zawodników.
MŁODZICY - 12-14 lat
Dziewczęta
1 Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz)
2 Jagoda Sadowska (D'Artagnan Ursynów)
3 Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk)
3 Julia Włosińska (AZS AWF Warszawa)
Startowało 27 zawodniczek.
Chłopcy
1 Jakub Cierluk (UKS Atena Gdańsk)
2 Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)
3 Bartosz Goc (UKS Atena Gdańsk)
3 Jan Zakrzewski ( AZS AWF Warszawa)
Startowało 34 zawodników.
|
|
|
|