mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  MAJA  2022
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Polski
w szermierce
sezon 2013/2014




XXXVI Memoriał Fechmistrza
Jana Pieczyńskiego





2013

Turniej III z IV

Poznań, 13 kwietnia 2014

Dziś w Poznaniu odbył się trzydziesty szósty Memoriał Jana Pieczyńskiego we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. We florecie kobiet zwyciężyła, tak jak przed rokiem, Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), dla której było to 7 triumf w zawodach PP. Wśród mężczyzn triumfował aktualny mistrz Polski - Filip Płocharski (także Sietom), który triumfował w turnieju pucharowym po raz pierwszy w karierze.

FLORET MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa) 15:11

Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) 15:12

Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:6

Leszek Rajski - Radosław Pietrusiewicz (obaj Wrocławianie) 15:4

Półfinały:
Płocharski - Rajski15:13
M. Janda - Kaiwecki 15:14

Finał:
Płocharski - M. Janda 15:5

Kolejność
1 Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Leszek Rajski (Wrocławianie)
5 Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań)
6 Radosław Pietrusiewicz (Wrocławianie)
7 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
8 Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)

Startowało 65 zawodników.

Pełne wyniki >>

--------------------------------------------------------------------------------------------------

FLORET KOBIET

Ćwierćfinały:
Karolina Chlewińska
- Marta Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)12:7

Emilia Rygielska
- Magdalena Knop (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7

Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
- Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7

Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
- Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15:5

Półfinały:
Chlewińska - Jelińska 15:12
Rygielska - Walczyk 15:8

Finał:
Chlewińska - Rygielska 14:12

Kolejność
1 Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
3 Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
5 Magdalebna Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 51 zawodniczek z Polski i Wenezueli.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski