mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  KWIETNIA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szabli
do lat 20


2012 - 2013

Dourdan, 19 stycznia 2014

SZABLA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały:
Francja - Niemcy 45:21
Rosja II - Tunezja 45:22
Niemcy Polska 45:37
Rosja - Hiszpania 45:16

Półfinały:
Francja - Rosja II 45:25
Rosja - Niemcy 45:42

O 3 miejsce:
Niemcy - Rosja II 45:41

Finał:
Francja - Rosja 45:43

Kolejność:
1 Francja
2 Rosja
3 Niemcy
4 Rosja II
5 Polska
6 Niemcy II
7 Tunezja
8 Hiszpania

Startowało 18 drużyn.

Mecze Polaków
1/8 finału:

Polska - Kanada 45:29

O miejsca 5-8
Polska - Hiszpania 45:42
Polska - Niemcy II 45:20

Dourdan, 18 stycznia 2014

Mikołaj Grzegorek zajął dziewiąte miejsce a Małgorzata Turek dwunaste
w szablowym turniej Pucharu Świata juniorów rozegranym we francuskim Dourdan. Oboje byli najlepszymi z reprezentantów Polski w tych zawodach. Zwyciężyli Luca Curatoli (Włochy) i Jekaterina Worobjewa (Rosja).

SZABLA KOBIET

Półfinały:
Ella Kanukowa (Rosja) - Margaux Gimalac (Francja) 15:11
Jekaterina Worobiewa (Rosja) - Marie Lecoq (Francja) 15:9

Finał:
Worobiewa - Kanukowa 15:12

Kolejność:
1 Jekaterina Worobiewa (Rosja)
2 Ella Kanukowa (Rosja)
3 Margaux Gimalac (Francja)
3 Marie Lecoq (Francja)
5 Margaux Rifkiss (Francja)
6 Martina Criscio (Włochy)
7 Ann-Sophie Kindler (Niemcy)
8 Anna Baszta (Rosja)
9 Tatiana Suchowa (Rosja)
---------------------
12 Turek (Polska)
16 Karolina Cieślar (Polska)
18 Gabriela Drygała (Polska)
28 Michalina Kostrzewa (Polska)
35 Angelika Wątor (Polska)
42 Kinga Drożdż (Polska)
56 Martyna Trzemielewska (Polska)
59 Karolina Kaleta (Polska)
84 Anna Cios (Polska)

Startowało 97 zawodniczek.

SZABLA MĘŻCZYZN

Półfinały:
Maxence Lambert - Tom Seitz (obaj Francja) 15:7
Luca Curatoli - Francesco D'Armiento (obaj Włochy) 15:4

Finał:
Curatoli - Lambert 15:13

Kolejność:
1 Luca Curatoli (Włochy)
2 Maxence Lambert (Francja)
3 Francesco D'Armiento (Włochy)
3 Tom Seitz (Francja)
5 Eugenio Castello (Włochy)
6 Francesco Bonsanto (Włochy)
7 Alessandro Riccardi (Włochy)
8 Kunihiko Fitzgerald (Japonia)
-----------------------------------
9 Mikołaj Grzegorek (Polska)
13 Hubert Szczepaniak (Polska)
15 Jakub Jaskot (Polska)
56 Marcin Wystel (Polska)
70 Damian Dzwoniarski (Polska)
78 Artur Staszak (Polska)

Startowało 109 zawodników.





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski