mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  KWIETNIA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


III Turniej O Puchar Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Pod patronatem Prezydenta miasta Poznania Ryszarda Grobelnego

2012 - 2013

Poznań, 11 stycznia 2014

Poznański Turniej Pucharu Europy Kadetów we florecie dziewcząt z roku na rok ma coraz lepsza obsadę, a polskie zawodniczki nadal nie schodzą z podium. Tym razem na najwyższym jego stopniu stanęła Julia Walczyk ze Zjednoczonych Pabianice. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) zajęła trzecie miejsce, a kolejne trzy florecistki biało-czerwonych - Aleksandra Frąckowiak, Beata Żurowska (obie Wrocławianie) i Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń), ubiegłoroczna triumfatorka, znalazły się w czołowej ósemce.


Julia Walczyk z pucharem za pierwsze miejsce. Foto UAM

Ćwierćfinały
Kitti Bitterova (Słowacja, KS Samorin)
- Ester Schreiber (Szwecja, GFK) 10:9

Julia Walczyk (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
- Aleksandra Frąckowiak (Polska, Wrocławianie) 15:6

Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
- Beata Żurowska (Polska, Wrocławianie) 11:4

Aikaterini Kontochristopoulu (Grecja, A.O.X. Egaleo)
- Julia Chrzanowska (Polska, Budowlani Toruń) 11:10

Półfinały:
Walczyk - Bitterowa 12:10
Kontochristopoulu - Szymczak 15:11

Finał:
Walczyk - Kontochristopoulu (zwycięstwo przez wycofanie sie zawodniczki)

Kolejność:
1 Julia Walczyk (Polska, Zjednoczeni Pabianice)

2 Aikaterini Kontochristopoulu (Grecja, A.O.X. Egaleo)
3 Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
3 Kitti Bitterova (Słowacja, KS Samorin)
5 Aleksandra Frąckowiak (Polska, Wrocławianie)
5 Ester Schreiber (Szwecja, GFK)
7 Beata Żurowska (Polska, Wrocławianie)
8 Julia Chrzanowska (Polska, Budowlani Toruń)

------------------------------------------------------------
10 Renata Tomczak (Polska, IKS Jamalex Leszno)
12 Karolina Kapral (Polska, MKS Kusy Szczecin)
14 Strachowska (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
18 Zofia Bronikowska (Polska, Warta-Muszkieterowie)
19 Adrianna Frąckowiak (Polska, Wrocławianie)
23 Marta Mech (Polska, UKS Atena Gdańsk)
24 Alicja Szostakiewicz(Polska, UKS Atena Gdańsk)
31 Wiktoria Szewczyk (Polska, UKS Atena Gdańsk)
36 Patrycja Rudzińska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
37 Katarzyna Zając (Polska, Budowlani Toruń)
39 Katarzyna Matysiak (Polska, Warta-Muszkieterowie)
40 Julia Lidzbarska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
41 Weronika Wisoky (Polska, Warta-Muszkieterowie)
42 Julia Wojtaluk (Polska, AZS UKW Bydgoszcz)
45 Julia Strachowska (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
46 Julia Pander (Polska, Wrocławianie)
48 Zuzanna Bober (Polska, UKS Atena Gdańsk)
49 Agnieszka Wierzchowska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
51 Julia Włosińska (Polska, AZS AWF Warszawa)
53 Karina Kolibabka (AZS AWF Poznań)
54 Katarzyna Stawiarska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
55 Julia Michniewicz (Polska, Warta-Muszkieterowie)
57 Kamila Bobkowska (Polska, UKS MDK-5 Bydgoszcz)
58 Joanna Toporska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
60 Ewelina Kolak (Polska, IKS Jamalex Leszno)

Startowało 109 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski