mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szabli
do lat 20


2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012

Sosnowiec, 17 listopada 2013

SZABLA MĘŻCZYZN

W Sosnowcu po raz drugi amerykański finał.Tym razem w konkurencji męskiej. Zwyciężył Eli Derschwitz zaś pierwszy w klasyfikacji generalnej Polak, Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa), zameldował się na miejscu 37.

Finał:
Eli Derschwitz - Andrew Mackiewicz (obaj USA) 15:12

Kolejność:
1 Eli Derschwitz (USA)
2 Andrew Mackiewicz (USA)
3 Oleksij Stacenko (Ukraina)
3 Mate Bancsics (Węgry)
5 Benno Schneider (Niemcy)
6 Rouven Redwanz (Niemcy)
7 Edward Chin (USA)
8 John Hallsten (USA)
------------------------------------
37 Mikołaj Grzegorek (Polska)
41 Damian Dzwoniarski (Polska)
51 Artur Staszak (Polska)
53 Michał Różycki (Polska)
61 Stanisław Świerk (Polska)
64 Kewin Chorchowski (Polska)
65 Piotr Dynowski (Polska)
68 Marcin Wystel (Polska)
69 Hubert Szczepaniak (Polska)
70 Mateusz Godlewski (Polska)
80 Krzysztof Kaczkowski (Polska)
82 Jakub Jaskot (Polska)
86 Adrian Dzwoniarski (Polska)
87 Michał Kisiel (Polska)
92 Patryk Jaskulski (Polska)
96 Mateusz Knez (Polska)
110 Mateusz Szatkowski (Polska)
116 Bartosz Strejza (Polska)
118 Kamil Goździk (Polska)
121 Paweł Jaromin (Polska)

Startowało 127 zawodników.

Tabela T64 >>

-------------------------------------------------------------------------------

Sosnowiec, 16 listopada 2013

SZABLA KOBIET

Jedna Polka, Sylwia Matuszak, w najlepszej szesnastce, a w finale dwie Amerykanki. Zwycięstwo zaledwie jednym trafieniem odniosła lepsza dziś Sage Palmedo.

Finał:
Sage Palmedo - Gracie Stone (obie USA) 15:14

Kolejność:
1 Sage Palmedo (USA)
2 Gracie Stone (USA)
3 Paola Pliego (Meksyk)
3 Flaminia Prearo (Włochy)
5 Martina CRiscio (Włochy)
6 Camilla Fondi (Włochy)
7 Sarah Merza (USA)
8 Manon Brunet (Francja)
-----------------------------------
16 Sylwia Matuszak (Polska)
28 Nadia Królikowska (Polska)
38 Karolina Cieślar (Polska)
40 Patrycja Pałczyńska (Polska)
52 Gabriela Drygała (Polska)
53 Kinga Drożdż (Polska)
53 Angelika Wątor (Polska)
56 Michalina Kostrzewa (Polska)
62 Małgorzata Turek (Polska)
75 Marta Mazurek (Polska)
77 Natalia Ubowska (Polska)
85 Joanna Wątor (Polska)
87 Anna Cios (Polska)
87 Karolina Kaleta (Polska)
91 Joanna Widera (Polska)
95 Weronika Michalak (Polska)
99 Karolina Rowińska (Polska)
106 Martyna Tobiaszewska (Polska)
107 Julia Dobińska (Polska)
114 Natalia Walas (Polska)

Startowało 119 zawodniczek.

Tabela T64 >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski