| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
|
MISTRZOSTWA EUROPY
KADETÓW
i JUNIORÓW
2013
Budapeszt, 26 lutego 2013
Pierwszy dzień budapeszteńskich mistrzostw Europy kadetów i juniorów i już mamy medal. Zdobyła go Karolina Cieślar, szablistka TMS Sosnowiec, która walczyła świetnie i dopiero w półfinale zaznała porażki z ręki Rosjanki Anastazji Gogolewej, późniejszej triumfatorki. Droga do medalu nie była łatwa o czym świadczą m.in. dwa pojedynki wygrane przez Polkę minimalnie, po 15:14. Dobrze zaprezentowała się także druga z sosnowiczanek, Anna Cios. Zajęła szesnaste miejsce. Brakło naprawdę niewiele aby i floreciści otworzyli czempionat miejscem na podium. W ćwierćfinale Ludwik de Bazelaire, zawodnik stołecznego AZS AWF, uległ Niemcowi Bjoernowi-Erikowi Weinerowi (zdobył niewiele później złoto) 11:15. Polak dał się zaskoczyć na początku walki i nie odrobił już straty mimo bardzo ambitnej postawy
(w pewnej chwili stan pojedynku był tylko 12:11 dla rywala). Szkoda też, że do finałowej ósemki dostał się eliminując po drodze kolegów z reprezentacji
(tak się niestety ułożyła drabinka). Najpierw Macieja Podralskiego (UKS Atena Gdańsk), potem Andrzeja Rządkowskiego (Wrocławianie).
SZABLA DZIEWCZĄT
Karolina Cieślar na podium.
Foto Andrzej Ptak
Ćwierćfinały:
Ocean Cheryl-Emmanuel (Francja) - Diana Zalewska (Ukraina)15:13
Margaux Rifkiss (Francja) - Tekla Juhasz (Węgry) 15:10
Karolina Cieślar - Ilgin Sarban (Turcja) 15:10
Anastazja Gogolewa - Polina Stadniczuk (obie Rosja) 15:13
Półfinały:
Rifkiss - Cheryl-Emmanuel 15:13
Gogolewa - Cieślar 15:5
Finał:
Gogolewa - Rifkiss 15:10
Kolejność:
1 Anastazja Gogolewa (Rosja)
2 Margaux Rifkiss (Francja)
3 Ocean Cheryl-Emmanuel (Francja)
3 Karolina Cieślar (Polska)
5 Polina Stadniczuk (Rosja)
6 Ilgin Sarban (Turcja)
7 Tekla Juhasz (Węgry)
8 Diana Zalewska (Ukraina)
---------------------------
16 Anna Cios (Polska)
20 Martyna Trzmielewska (Polska)
27 Karolina Kaleta (Polska)
Startowało 49 zawodniczek.
Walki Polek:
1/16
Karolina Cieślar - Kira Eifler (Niemcy) 15:14
Anna Cios - Marie Lecoq (Francja) 15:5
Martyna Trzmielewska - Julia Bakastowa (Ukraina) 11:15
Karolina Kaleta - Manon Brunet (Francja) 5:16
1/8
Karolina Cieślar - Laura Gladdish (Wielka Brytania) 15:14
Anna Cios - Margaux Rifkiss (Francja) 12:15
------------------------------------------------------------------------------------------------
FLORET CHŁOPCÓW
Podium florecistów, szkoda że bez Ludwika...
Foto Andrzej Ptak
Ćwierćfinały:
Andriej Matwiejew (Rosja) - Tommaso Ciuti (Włochy) 15:12
Daniel Dosa (Węgry) - Michajło Asadulajew (Ukraina) 15:7
Bjoern-Erik Weiner (Niemcy) - Ludwik de Bazelaire 15:11
Władysław Łagunow (Białoruś) - Francesco Ingargiola (Włochy) 15:13
Półfinały:
Matwiejew - Dosa 15:13
Weiner - Łagunow 15:14
Finał:
Weiner - Matwiejew 15:8
Kolejność:
1 Bjoern-Erik Weiner (Niemcy)
2 Andriej Matwiejew (Rosja)
3 Daniel Dosa (Węgry)
3 Władysław Łagunow (Białoruś)
5 Ludwik de Bazelaire (Polska)
6 Michajło Asadulajew (Ukraina)
7 Francesco Ingargiola (Włochy)
8 Tommaso Ciuti (Włochy)
---------------------------------------
16 Andrzej Rządkowski (Polska)
26 Maciej Podralski (Polska)
52 Maxime Tarasiewicz (Polska)
Startowało 81 zawodników.
Walki Polaków:
1/32
Ludwik de Bazelaire - Rafael Tulen (Holandia) 15:6
Andrzej Rządkowski - Ismail Bora Biren (Turcja) 15:5
Maciej Podralski - Maksym Harawski (Ukraina) 15:7
Maxime Tarasiewicz - Samuel Insperger (Węgry) 5:15
1/16
Ludwik de Bazelaire - Maciej Podralski 15:11
Andrzej Rządkowski - Marat Bakirow (Rosja) 15:6
1/8
Ludwik de Bazelaire - Andrzej Rządkowski 15:6
|
|
|
|