| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17
Mödling, 11 listopada 2012
Kolejny dobry występ w turnieju z cyklu Pucharu Europy kadetów zaliczył Andrzej Rządkowski (Wrocławianie). Tym razem był siódmy w zawodach rozegranych w Mödling, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą Węgrem Danielem Dosą. Przyzwoicie spisał się także Maciej Podralski, który wstawce 190 zawodników był czternasty. Reszta naszych reprezentanów zajęła odległe lokaty.
Dziewczętom nie poszło aż tak dobrze, choć w pierwszej szesnastce było ich o jedną więcej czyli trzy. Najwyżej została sklasyfikowana, na trzynastym miejscu, Julia Wąsowicz (Polska, UKS Atena Gdańsk). Zwyciężyła Węgierka Viktoria Mesteri-Schmel.
FLORET CHŁOPCÓW
Ćwierćfinały:
Engin Batuhan Menkuer (Turcja)
- Marat Bakirow (Rosja) 15:9
Daniel Dosa (Węgry)
- Andrzej Rządkowski (Polska, Wrocławianie) 15:9
Kolja Dahlin (Dania)
- Maximilien Chastanet (Francja) 15:11
Theo Sebban (Francja)
- Alexandru Georgescu (Rumunia) 15:8
Półfinały:
Dosa - Menkuer 15:9
Dahlin - Sebban 15:14
Finał:
Dosa - Dahlin 15:13
Kolejność:
1 Daniel Dosa (Węgry)
2 Kolja Dahlin (Dania)
3 Theo Sebban (Francja)
3 Engin Batuhan Menkuer (Turcja)
5 Marat Bakirow (Rosja)
6 Maximilien Chastanet (Francja)
7 Andrzej Rządkowski (Polska, Wrocławianie)
8 Alexandru Georgescu (Rumunia)
-----------------------------------------------------------
14 Maciej Podralski (Polska, UKS Atena Gdańsk)
115 Adam Korpaczewski (Polska, UKS Atena Gdańsk)
144 Łukasz Pilszak (Polska, UKS Atena Gdańsk)
147 Piotr Borowiec (Polska, UKS Atena Gdańsk)
154 Michał Koślicki (Polska, AZS UKW Bydgoszcz)
156 Mikołaj Rudnicki (Polska, UKS Atena Gdańsk)
162 Tomasz Stróżynski (Polska, AZS UKW Bydgoszcz)
164 Mateusz Możejko (Polska, UKS Atena Gdańsk)
186 Michał Szewczyk (Polska, UKS Atena Gdańsk)
186 Karol Łukasiewicz (Polska, UKS Atena Gdańsk)
Startowało 190 zawodników.
FLORET DZIEWCZĄT
Finał:
Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry) - Maki Ito (Japonia) 15:12
Kolejność:
1 Viktoria Mesteri-Schmel (Węgry)
2 Maki Ito (Japonia)
3 Minami Kano (Japonia)
3 Jule Shigihara (Niemcy)
5 Kim Kirschen (Niemcy)
6 Leandra Behr (Niemcy)
7 Aikaterini-Maria Kontochristopoulou (Grecja)
8 Antonia Poser (Niemcy)
----------------------------------------------------------
13 Julia Wąsowicz (Polska, UKS Atena Gdańsk)
14 Julia Walczyk (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
15 Julia Chrzanowska (Polska, Budowlani Toruń)
20 Sandra Sulik (Polska, Budowlani Toruń)
39 Julia Strachowska (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
45 Marianna Jankowska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
63 Sara Żelechowska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
71 Małgorzata Strachowska (Polska, Zjednoczeni Pabianice)
75 Maria Vetulani (Polska, Warta-Muszkieterowie Poznań)
76 Julia Lidzbarska (Polska, UKS Atena Gdańsk))
85 Anna Avirmed (Polska, UKS Atena Gdańsk))
92 Katarzyna Matysiak (Polska, Warta-Muszkieterowie Poznań)
95 Wiktoria Szewczyk (Polska, UKS Atena Gdańsk)
97 Karolina Piskorska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
104 Alicja Szostakiewicz (Polska, UKS Atena Gdańsk)
105 Zofia Bronikowska (Polska, Warta-Muszkieterowie Poznań)
113 Patrycja Rudzińska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
120 Weronika Wisoky (Polska, Warta-Muszkieterowie Poznań)
132 Dominika Pałka (Polska, Warta-Muszkieterowie Poznań)
136 Katarzyna Stawiarska (Polska, UKS Atena Gdańsk)
Startowało 136 zawodniczek.
|
|
|
|