| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Międzynarodowy
turniej
szermierczy
do lat 11 i 13 i 15
XXXV Międzynarodowy Turniej
Szermierczy Dzieci
Challenge Wratislavia
Wrocław, 23 marca 2011
W drugim dniu zawodów walczyło 382 szpadzistów z 15 krajów (Białoruś, Czechy, Finlandia, Francja, Izrael, Litwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania i Polska). Reprezentanci 80 klubów (40 zagranicznych i 40 krajowych) na 24 planszach stoczyli ponad 1300 pojedynków. Dziś wreszcie złoto - i to razy dwa - dla Polski. Dużą niespodzianką był awans młodego florecisty Sławomira Kasprzyka
(KS Wrocławianie) do finałowej ósemki w szpadzie młodzików.
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 11
Finał:
Ivo Chlebiej (Polska, Piast Gliwice)
- Gerrit Von Laue (Niemcy, TSG Reutlingen) 8:6
Kolejność:
1 Ivo Chlebiej (Polska, Piast Gliwice)
2 Gerrit Von Laue (Niemcy, TSG Reutlingen)
3 Maksym Kariuczenko (Ukraina, Kijów)
3 Hugo Pousette (Szwecja, DIF)
5 Karol Noganowicz (Polska, Kolejarz Wrocław)
6 Mikołaj Mancewicz (Szwecja, Gotlands Faktklubb)
7 Tomasz Brzeziak (Polska, Bytomskie Towarzystwo Szermiercze)
8 Jan Kardaszewicz (Polska, Piast Gliwice)
Startowało 98 zawodników.
Pełne wyniki >>
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 13
Finał:
Wojciech Lubieniecki (Polska, PTG Sokół Mielec)
- Ondrej Strand (Czechy, TJ S;lavoj Litomierice) 12:2
Kolejność:
1 Wojciech Lubieniecki (Polska, PTG Sokół Mielec)
2 Ondrej Strand (Czechy, TJ S;lavoj Litomierice)
3 Iwo Janecki (Polska, KKS Kraków)
3 Jakob Pizenberg (Izrael, Ashqelon Fencing Club)
5 Bartłomiej Mancewicz (Polska, Piast Gliwice)
6 Topias Tauriainen (Finlandia, EM Finland)
7 Wiktor Szkop (Polska, MKS Kusy Szczecin)
8 Sławomir Kasprzyk (Polska, Wrocławianie)
Startowało 129 zawodników.
Pełne wyniki >>
SZPADA CHŁOPCÓW do lat 15
Finał:
Joshua Wrigley
- Oliver Steed (obaj Wielka Brytania, England Fencing Club) 15:12
Kolejność:
1 Joshua Wrigley (Wielka Brytania, England Fencing Club)
2 Oliver Steed (Wielka Brytania, England Fencing Club)
3 Kristian D'Amico (Czechy, SC Praha)
3 Kacper Kordas (Polska, RMKS Rybnik)
5 Joachim Kock (Finlandia, HFM Finland)
6 Piotr Kapała (Polska, Muszkieter Gliwice)
7 Jewgienij Zanozin (Rosja, reprezentacja)
8 Bartłomiej Cichaczewski (Polska, TS Górnik Radlin)
Startowało 154 zawodników.
Pełne wyniki >>
|
|
|
|