mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


I Turniej O Puchar Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Pod patronatem Prezydenta miasta Poznania Ryszarda Grobelnego

Poznań, 15 stycznia 2012

FLORET DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO

W części drużynowej poznańskiego turnieju z cyklu Pucharu Europy zwyciężyła reprezentacja Polski, pokonując w finale zespół UKS Atena Gdańsk. Trzecie miejsce wywalczyła kombinowana druyżyna UKS De La Salle Gdańsk/MKS Kusy Szczecin po zwycięstwie z reprezentacją Ukrainy.

Ćwierćfinały:
Polska - Turcja 45:17
UKS De La Salle Gdańsk/MKS Kusy Szczecin - Białoruś 45:41
Ukraina - Wrocławianie 45:38
UKS Atena Gdańsk - Zjednoczeni Pabianice 45:39

Półfinały:
Polska - UKS De La Salle Gdańsk/MKS Kusy Szczecin 45:17
UKS Atena Gdańsk - Ukraina 45:44

Finał:
Polska - UKS Atena Gdańsk 44:21

O 3 miejsce:
UKS De La Salle Gdańsk/MKS Kusy Szczecin - Ukraina 45:30

Kolejność:
1 Polska
2 UKS Atena Gdańsk
3 UKS De La Salle/MKS Kusy Szczecin
4 Ukraina
5 Zjednoczeni Pabianice
6 Altinyurt S.K. Turcja
7 Wrocławianie
8 Dynamo, Białoruś
9 AZS AWF Poznań
10 EGF Szwecja
11 Warta-Muszkieterowie Poznań
12 Budowlani Toruń
13 UKS Atena Gdańsk II
14 Ukraina II
15 UKS Atena Gdańsk III
16 Ukraina III
17 EGF Szwecja II
18 Warta-Muszkieterowie Poznań II
19 Ukraina IV

Poznań, 14 stycznia 2012

FLORET DZIEWCZĄT INDYWIDUALNIE

Podium pierwszego indywidualnego turnieju O Puchar Uniwersytetu
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozegranego w ramach Pucharu Europy Kadetów we florecie było całkowicie polskie. Najlepsza okazała się zawodniczka MKS Kusy Szczecin - Martyna Długosz, która w finale pokonała Marikę Chrzanowską (Budowlani Toruń). Jedyną zagraniczną florecistką
w finałowej ósemce była Słowaczka Kitti Bitterova (SK Samorin).


Martyna Długosz odbiera trofea za zwycięstwo.

Ćwierćfinały:
Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
- Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) 13:11

Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
- Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:13

Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
- Kitti Bitterova (SK Samorin) 15:14

Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
- Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 15:6

Półfinały:
Chrzanowska - Sulik 10:0
Długosz - Szymczak 15:6

Finał:
Długosz - Chrzanowska 10:5

Kolejność:
1 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
3 Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
3 Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
5 Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
6 Kitti Bitterova (SK Samorin, Słowacja)
7 Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
8 Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 100 zawodniczek.

Pełne wyniki >>




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski