mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
w szabli
do lat 20
sezon 2011/2012


TURNIEJ III z III

Sosnowiec, 7 stycznia 2012

Finałowy turniej cyklu Pucharu Polski juniorów w szabli odbył się w Sosnowcu. Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Karolina Walczak, w męskim gronie najlepszy był Mariusz Wróbel ze stołecznego AZS AWF. Na podium stanęli też odpowiednio: Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa) i Krystian Stępień (OŚ AZS Poznań) oraz Weronika Maciejewska (KKSz Konin) z Patrycją Pałczyńską (UKS Gocław 75 Warszawa) i Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) z Michałem Kochanem (TMS Sosnowiec).

SZABLA KOBIET

Ćwierćfinały:
Weronika Maciejewska (KKSz Konin)
- Sylwia Bijak (TMS Sosnowiec)

Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa)
- Angelika Wątor (TMS Sosnowiec) 15:14

Patrycja Pałczyńska (UKS Gocław 75 Warszawa)
- Kinga Drożdż (TMS Sosnowiec) 15:12

Karolina Walczak (TMS Sosnowiec)
- Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa) 15:12

Półfinały:
Turek - Maciejewska 15:13
Walczak - Pałczyńska 15:11

Finał:
Walczak - Turek 15:13

Kolejność:
1 Karolina Walczak (TMS Sosnowiec)
2 Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa)
3 Weronika Maciejewska (KKSz Konin)
3 Patrycja Pałczyńska (UKS Gocław 75 Warszawa)
5 Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
6 Angelika Wątor (TMS Sosnowiec)
7 Kinga Drożdż (TMS Sosnowiec)
8 Sylwia Bijak (TMS Sosnowiec)

Startowało 49 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

SZABLA MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa)
- Artur Staszak (KKSz Konin) 15:13

Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań)
- Kewin Chorchowski (KKSz Konin) 15:10

Krystian Stępień (OŚ AZS Poznań)
- Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) 15:11

Michał Kochan (TMS Sosnowiec)
- Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice) 15:13

Półfinały:
Wróbel - Jaskot 15:9
Stępień - Kochan 15:13

Finał:
Wróbel - Stępień 15:8

Kolejność:
1 Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa)
2 Krystian Stępień (OŚ AZS Poznań)
3 Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań)
3 Michał Kochan (TMS Sosnowiec)
5 Kewin Chorchowski (KKSz Konin)
6 Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa)
7 Artur Staszak (KKSz Konin)
8 Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice)

Startowało 60 zawodników.

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski