mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
w szpadzie
do lat 20
sezon 2011/2012


TURNIEJ III z III

Gliwice, 26 listopada 2011

SZPADA MĘŻCZYZN


Najlepsi szpadziści turnieju.
Foto Jan Motyl

W trzeciej tego sezonu odsłonie Pucharu Polski juniuorów w szpadzie mężczyzn najlepiej poradził sobie zawodnik krakowskiego KKS - Ignacy Mielniczek. W finale turnieju rozegranego w Gliwicach pokonał Seweryna Brzozowskiego (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa) 15:8.

Ćwierćfinały:
Seweryn Brzozowski (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa)
- Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik) 15:6

Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
- Adrian Gładysz (UKS Sokolik Krosno) 15:3

Ignacy Mielniczek (KKS Kraków) - Mateusz Rok (Górnik Radlin) 15:11

Felix Fraś - Szczepan Budek (obaj KKS Kraków) 15:14

Półfinały:
Brzozowski - Staszulonek 15:13
Mielniczek – Fraś 15:14

Finał:
Mielniczek - Brzozowski 15:8

Kolejność:
1 Ignacy Mielniczek (KKS Kraków)
2 Seweryn Brzozowski (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa)
3 Felix Fraś (KKS Kraków)
3 Aleksander Staszulonek (Muszkieter Gliwice)
5 Mateusz Rok (Górnik Radlin)
6 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
7 Szczepan Budek (KKS Kraków)
8 Adrian Gładysz (UKS Sokolik Krosno)

Startowało 92 zawodników.

Pełne wyniki >>

------------------------------------------------------------------------------------------------

SZPADA KOBIET


Bardzo urodziwe podium szpadzistek.
Foto Wojciech Worobiec

W żeńskiej części zawoów triumfowała szpadzistka kośnieńskiego Sokolika
- Józefina Kołucka. W finale uporała się z wrocławianką Kamilą Strug.

Ćwierćfinały:
Józefina Kołucka (UKS Sokolik Krosno)
- Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin) 15:11

Anna Kica (Warszawianka)
- Agnieszka Malinowska (Polski Klub Szermierczy Warszawa) 15:4

Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)
- Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków) 15:14

Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
- Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa) 15:11

Półfinały:
Kołucka - Kica 15:10
Strug - Wasyluk 15:14

Finał:
Kołucka - Strug 15:12

Kolejność:
1 Józefina Kołucka (UKS Sokolik Krosno)
2 Kamila Strug (AZS AWF Wrocław)
3 Anna Kica (Warszawianka)
3 Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)
5 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
6 Agnieszka Malinowska (Polski Klub Szermierczy Warszawa)
7 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
8 Olga Kisiel (AZS AWF Warszawa)

Startowało 101 zawodniczek.

Pełne wyniki >>







IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski