mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


HD Bonn

Bonn, 12-13 listopada 2011

SZPADA CHŁOPCÓW

Sebastian Majgier z gliwickiego Piasta trzeci w Pucharze Europy Kadetów
w Bonn.12 i 13 listopada rywalizowali szpadziści w turnieju cyklu Pucharu Europy Kadetów. Dwóch reprezentantów Polski wywalczyło miejsce
w finałowej ósemce turnieju. Świetnie wypadł szpadzista gliwickiego Piasta Sebastian Majgier, który w stawce 185 zawodników wywalczył trzecie miejsce, tocząc bardzo wyrównany pojedynek półfinałowy z późniejszym zwycięzcą Węgrem Hamarem przegrywając tylko dwoma trafieniami.
Na bardzo dobrym szóstym miejscu ukończył zawody klubowy kolega gliwiczanina Daniel Niestrój.

Ćwierćfinały:
Zoa De Wijn - Sebastian Majgier 5:15
Balazs Hamar - Cirill Safar 15:9
Sandor Cho Taeun - Martin Rubes 9:15
Daniel Niestrój - Jonas Lund 4:15

Półfinały:
Rubens - Lund 15:14
Hamar - Majgier 15:13

Finał:
Hamar - Rubens 15:10

Kolejność:
1 Balazs Hamar (Węgry)
2 Martin Rubes (Czechy)
3 Jonas Lund (Norwegia)
3 Sebastian Majgier (Polska, Piast Gliwice)
5 Sandor Cho Taeun (Węgry)
6 Daniel Niestrój (Polska, Piast Gliwice)
7 Zoa De Wijn (Holandia)
8 Cirill Safar (Węgry)
------------------------------------------------
56 Cieślik Paweł (Polska, Piast Gliwice)
61 Turek Jakub (Polska, Piast Gliwice)
81 Szlama Patryk (Polska, Piast Gliwice)

Startowało 185 zawodników.

Walki Polaków:
1/64

Sebastian Majgier - zwolniony
Daniel Niestrój - zwolniony
Paweł Cieślik - San Unterhauser (Niemcy) 15:14
Jakub Turek - Alexandre Pittet (Szwajcaria) 15:13
Patryk Szlama - Alexis Bayard (Szwajcaria) 10:15

1/32:
Sebastian Majgier - Lukas Steis (Słowacja) 15:10
Daniel Niestrój - Dominik Kappeler(Niemcy) 15:14
Paweł Cieślik - Gergely Siklosi (Węgry) 6:15
Jakub Turek - Bence Peterdi (Węgry) 5:15


1/16:
Sebastian Majgier - Robert Styn (Niemcy) 15:8
Daniel Niestrój - Lukas Root (Niemcy) 13:11

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski