mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20



I Challenge Colette Flesch

Luksemburg, 5 listopada 2012

FLORET KOBIET

Marta Hausman zajęła dobre szóste miejsce we floretowym turnieju Pucharu Świata juniorek rozgrywanym w Luksemburgu. W najlepszej szesnastce ukończyła tez zawody (na 14 miejscu) Marika Chrzanowska (obie Budowalni Toruń). Podium, podobnie, jak sie to często ma w zawodach seniorek, opanowane przez Włoszki. Zwyciężyła Alice Volpi.

Ćwierćfinały:
Camilla Mancini (Włochy) - Marta Hausman 15:12
Alice Volpi (Włochy) - Tamina Knauer (Niemcy) 15:12
Franziska Schmitz (Niemcy) - Pauline Ranvier (Francja) 15:14
Olga Rachele Calissi - Ilenia Orsolini (obie Włochy) 15:11

Półfinały:
Volpi - Mancini 15:14
Calissi - Schmits 13:5

Finał:
Volpi - Calissi 15:12

Kolejność:
1 Alice Volpi (Włochy)
2 Olga Rachele Calissi (Włochy)
3 Camilla Mancini (Włochy)
3 Franziska Schmitz (Niemcy)
5 Ilenia Orsolini (Włochy)
6 Marta Hausman (Polska, Budowlani Toruń)
7 Tamina Knauer (Niemcy)
8 Pauline Ranvier (Francja)
---------------------------------------------------------------
14 Marika Chrzanowska (Polska, Budowlani Toruń)
18 Natalia Gołębiowska (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
27 Sandra Sulik (Polska, Budowlani Toruń)
34 Zuzanna Sobczak (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37 Dominika Kurowska (Polska, Wrocławianie)
44 Patrycja Sarnowska (Polska, Budowlani Toruń)
52 Halina Ptak (Polska, MKS Kusy Szczecin)
60 Martyna Długosz (Polska, MKS Kusy Szczecin)
68 Martyna Jelińska (Polska, Budowlani Toruń)
69 Aleksandra Lasic (Polska, UKS Floret Ruda Śląska)
73 Martyna Przybyłowicz (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 87 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Marta Hausman - Carmel Tulen (Holandia) 15:5
Marika Chrzanowska - Dominika Kurowska 11:10
Natalia Gołębiowska - Georgia Hannay (Wielka Brytania) 11:9
Sandra Sulik - Dora Sagi (Węgry) 15:7
Zuzanna Sobczak - Fruzsina Golya (Węgry) 11:15
Patrycja Sarnowska - Barbara Oravetz (Węgry) 12:15
Halina Ptak - Inke Nehl (Niemcy) 12:15
Martyna Długosz - Franziska Schmitz (Niemcy) 11:15

1/16
Marta Hausman - Sandra Sulik 15:10
Marika Chrzanowska - Coralie Brot (Francja) 13:11
Natalia Gołębiowska - Inke Nehl (Niemcy) 9:15

1/8
Marta Hausman - Chloe Jubenot (Francja) 15:10
Marika Chrzanowska - Olga Rachele Calissi (Włochy) 4:15





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski