| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
|
31 sierpnia 2011 w Gdańskiej Szkole Floretu po raz drugi odbyły się ogólnopolskie zawody drużynowe młodzików (roczniki 1998 - 2000) we florecie dziewcząt i chłopców pod nazwą STACJA SOLIDARNOŚĆ. Celem imprezy było uczczenie podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku oraz popularyzacja wiedzy nt. najnowszej historii wśród młodego pokolenia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki oraz materiały edukacyjne przygotowane przez Europejskie Centrum Solidarności. W zawodach udział wzięło 16 drużyn, a najlepsze okazały się pierwsze zespoły UKS Atena Gdańsk, działającego w GSF.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał taki oto termo-kubek z widniejącym na nim logo strony Jacka Gaworskiego, szermierza zmagającego się z groźną chorobą: www.jacekgaworski.pl
FLORET DZIEWCZĄT
Ćwierćfinały:
UKS Atena Gdańsk I – UKS de La Salle Gdańsk II 35:11
UKS Atena II - UKS Atena V 36:9
UKS de La Salle Gdańsk I - UKS Atena IV 36:16
KU AZS UKW Bydgoszcz - UKS Atena III 36:33,
Półfinały:
UKS Atena I – UKS de La Salle I 36:18
UKS Atena II – KU AZS UKW Bydgoszcz 36:24
O 3 miejsce:
UKS de La Salle - KU AZS UKW Bydgoszcz 36:21
Finał:
UKS Atena I – UKS Atena II 36:31
Kolejność:
1 Atena I
(Martyna Miłogrodzka, Alicja Szostakiewicz, Joanna Toporska)
2 Atena II
(Anna Avirmed, Patrycja Rudzińska, Wiktoria Szewczyk)
3 UKS De La Salle I
(Natalia Brzezińska, Marzena Czerwinska, Aleksandra Jeglińska, Maria Renke)
4 KU AZS UKW Bydgoszcz
(Julia Wojtaluk, Justyna Berent, Oliwia Szablewska)
5 UKS Atena III
(Zuzanna Bober, Julia Lidzbarska, Katarzyna Stawiarska)
6 UKS Atena IV
(Alicja Kozłowska, Marta Mech, Agnieszka Wierzchowska)
7 UKS De La Salle II (Anna Borkowska, Joanna Karpiak, Antonina Machała, Zuzanna Rompczyk)
8 UKS Atena V
(Zofia Kędziora, Julia Muszyńska, Anna Wyganowska)
FLORET CHŁOPCÓW
Ćwierćfinały:
UKS Atena Gdańsk I – UKS Atena VI 36:5
KU AZS UKW Bydgoszcz – UKS Atena V
UKS De La Salle Gdańsk - UKS Atena IV 36:11
UKS Atena II – UKS Atena III 36:27
Półfinały:
UKS Atena I - UKS Atena II 36:26
KU AZS UKW Bydgoszcz – UKS De La Salle 36:20
O 3 miejsce:
UKS De La Salle - UKS Atena II 36:31
Finał:
UKS Atena I – KU AZS UKW Bydgoszcz 33:27
Kolejność:
1 Atena I
(Piotr Borowiec, Łukasz Pilszak, Mikołaj Rudnicki, Jerzy Wieliński)
2 KU AZS UKW Bydgoszcz
(Robert Bronisławski, Wojciech Goralewski, Michał Koślicki, Tomasz Stróżyński)
3 UKS De La Salle
(Mateusz Dołżycki, Konrad Kosycarz, Kacper Rutkowski, Igor Tyda)
4 UKS Atena II
(Karol Łukasiewicz , Wiktor Olszewski, Bartłomiej Walczyk, Adam Wiśniewski)
5 Atena III
(Jakub Cierluk, Mateusz Pozlewicz, Marcin Wyganowski)
6 Atena V
(Bartosz Goc, Filip Skraburski, Kacper Seyfried, Jakub Stybor)
7 Atena IV
(Oskar Diering,Mateusz Możejko, Michał Olbromski, Michał Szewczyk)
9 Atena VI
(Damian Diering, Filip Grygowski, Krzysztof Karpowicz)
Ryszard Sobczak
|
|
|
|