XXXIV Turniej O Złoty Floret JM Rektora AWF w Warszawie
we florecie mężczyzn

TURNIEJ IV z IV

Warszawa, 11 czerwca 2011

Na starcie ostatnich zawodów z cyklu Pucharu Polski stanęło 59 zawodników z Polski i Białorusi, ale goście zza Bugu przyjechali bez ubiegłorocznego zwycięzcy – Aleksandra Szelenkowa. Wystartowało natomiast czterech rodzimych triumfatorów turnieju o Złoty Floret JM Rektora AWF Warszawa: Leszek Rajski (Wrocławianie), Radosław Glonek (AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) i Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno). I to właśnie ci zawodnicy grali pierwsze skrzypce na turniejowych planszach.
Cała czwórka awansowała do czołowej ósemki i tylko jednemu z nich, Marcinowi Zawadzie, nie udało się wygrać swojego ćwierćfinałowego pojedynku. Stawkę półfinalistów uzupełnił jego pogromca – Paweł Kawiecki (AZS AWFiS Gdańsk). Ten zawodnik okazał się też finałowym przeciwnikiem Sławomira Mocka. Po zaciętej walce, wynikiem 15:14 zwyciężył leszczynianin, dla którego była to pierwsza wygrana w Pucharze Polski od 6 lat i powtórzenie sukcesu sprzed lat 9, kiedy również był najlepszy w Warszawie.
W zawodach nie obyło się bez sensacji. Zaraz za wymienioną wyżej piątką reprezentantów Polski uplasował się Krystian Gryglewski. Do obecnego sezonu próżno było go szukać na listach seniorskich, a w pojedynku 1/8 finału rozniósł wręcz doświadczonego Radosława Pietrusiewicza (Wrocławianie) 15:3. Kolega klubowy tego ostatniego – Paweł Szumielewicz, startował do turnieju z szansami na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, ale jego szanse zostały zniweczone już w 1/16 finału, przez kolejnego młodego gdańszczanina – Michała Siessa, który przegrywając walkę już 9:14, zadał kolejno 6 trafień i zwyciężył. W następnej rundzie nie miał już chyba sił i wysoko przegrał z Mirosławem Tomczakiem (Budowlani Toruń). Ten zaś, awansując tym samym do szerokiego finału, odniósł życiowy sukces w zawodach seniorów. Kolejne miejsce w ósemce zanotował Paweł Osmański (AZS AWFiS Gdańsk), który zasygnalizował, że wraca powoli do formy po długiej rekonwalescencji.

Zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2010/2011 został Leszek Rajski (Wrocławianie).

W finale trafiali na zmianę, raz Paweł Kawiecki...