mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Grand Prix
Pucharu Świata
w
szermierce


Hawana, 22 maja 2011

SZPADA KOBIET

Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) była najwyżej sklasyfikowaną polską szpadzistką z siedmiu startujących w Grand Prix Hawany na Kubie. Ukończyła turniej na miejscu dziewiątym. W najlepszej "32" zmieściła się z naszych reprezentantek jeszcze tylko Renata Knapik (KKS Kraków). Na najwyższym stopniu podium stanęła tym razem Włoszka Bianca Del Carretto, pokonując w finale Monikę Sozańską (Niemcy). Skład finałowej ósemki znów zupełnie inny od poprzedniego turnieju PŚ, co dobitnie świadczy o wyrównaniu się poziomu i wzroście stopnia trudności w osiąganiu sukcesów w tej konkurencji.

Ćwierćfinały:
Monika Sozańska (Niemcy) - Emma Samuelsson (Szwecja) 15:11
Ljubow Szutowa (Rosja) - Ana Branza (Rumunia) 15:14
Simona Alexandru (Rumunia) - Mara Navarria (Włochy) 15:11
Bianca Del Carretto (Włochy) - Mingfang Yin (Chiny) 15:12

Półfinały:
Sozańska - Szutowa 13:12
Del Carretto - Alexandru 12:10

Finał:
Del Carretto - Sozańska 10:9

Kolejność:
1 Bianca Del Carretto (Włochy)
2 Monika Sozańska (Niemcy)
3 Ljubow Szutowa (Rosja)
3 Simona Alexandru (Rumunia)
5 Ana Branza (Rumunia)
6 Mingfang Yin (Chiny)
7 Mara Navarria (Włochy)
8 Emma Samuelsson (Szwecja)
------------------------------------------------------------------
9 Magdalena Piekarska (Polska, AZS AWF Warszawa)
32 Renata Knapik (Polska, KKS Kraków)
35 Ewa Nelip (Polska, AZS AWF Warszawa)
44 Małgorzata Bereza (Polska, AZS AWF Katowice)
53 Beata Tereba-Zawrotniak (Polska, AZS AWF Kraków)
73 Danuta Dmowska-Andrzejuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
87 Małgorzata Stroka (Polska, AZS AWF Warszawa)

Startowało 116 zawodniczek.

Walki Polaek
1/32:

Magdalena Piekarska - Beate Christmann (Niemcy) 15:8
Renata Knapik - Xiaojuan Luo (Chiny) 15:12
Ewa Nelip - Megumi Ikeda (Japonia) 12:15
Małgorzata Bereza - Melissa Goram (Francja) 10:15
Beata Tereba-Zawrotniak - Nathalie Moellhausen (Włochy) 7:9

1/16:
Magdalena Piekarska - Melissa Goram (Francja) 15:4
Renata Knapik -Emma Samuelsson (Szwecja) 6:15

1/8:
Magdalena Piekarska - Monika Sozańska (Niemcy) 12:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski