mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  CZERWCA  2024
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
2004 - 2005 - 2006 - 2007
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


11 października 2008, Sosnowiec

SZABLA KOBIET

Duży sukces odniosła Katarzyna Kędziora, szablistka OŚ AZS Poznań, która wygrała dziś mocno obsadzony turniej Pucharu Świata do lat 20, rozegrany w Sosnowcu. Polka okazała się najlepsza w stawce 104 zawodniczek europejskich i ze Stanów Zjednoczonych. W finałowej ósemce ukończyła też zawody Marta Puda (TMS Zagłebie Sosnowiec), a jej klubowa koleżanka - Katarzyna Szczypińska była dziesiąta.


Marta Puda i Katarzyna Kędziora czyli dwie Polki w ósemce...
Foto Grzegorz Rak TMS Zagłębie Sosnowiec


Choć aż 3 Rosjanki stały na podium, jednak Polka najwyżej...
Foto Grzegorz Rak TMS Zagłębie Sosnowiec

Ćwierćfinały:
Ksenia Iwanowa (Rosja) - Maria Teresa Lajacona (Włochy) 15:8
Julia Gawriłowa (Rosja)- Lucrezia Sinigaglia (Włochy)15:13
Wiktoria Kowalewa (Rosja)- Anna Limbach (Niemcy)15:10
Katarzyna Kędziora - Marta Puda 15:6

Półfinały:
Gawriłowa - Iwanowa 15:4
Kędziora - Kowalewa 15:9

Finał:
Kędziora - Gawriłowa 15:14

Kolejność:
1 Katarzyna Kędziora (Polska, OŚ AZS Poznań)

2 Julia Gawriłowa
3 Ksenia Iwanowa
3 Wiktoria Kowalewa (wszytskie Rosja)
5 Anna Limbach (Niemcy),
6 Lucrezia Sinigaglia (Włochy)
7 Marta Puda (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
8 Maria Teresa Lajacona (Włochy)
------------------------------------------
10 Katarzyna Szczypińska (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
35 Martyna Wątora (Polska, AZS AWF Warszawa)
40 Katarzyna Rak (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
43 Matylda Ostojska (Polska, Dragon Łódź)
49 Magdalena Pasternak (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
50 Marta Stefańska (Polska, AZS AWF Warszawa)
51 Magdalena Mejer (Polska, KKSz Konin)
55 Karolina Walczak (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
61 Małgorzata Turek (Polska, Busido Rybnik)
64 Kaja Kłodawska (Polska, Dragon Łódź)
77 Paulina Wagner (Polska, AZS AWF Warszawa)
79 Marika Rzepka (Polska, KKSz Konin)
83 Marta Kownacka (Polska, AZS AWF Warszawa)
84 Luiza Hornik (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
86 Barbara Mazur (Polska, OŚ AZS Poznań)
86 Weronika Maciejewska (Polska, KKSz Konin)
88 Małgorzata Groniecka (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
88 Paulina Toniarz (Polska, TMS Zagłębie Sosnowiec)
95 Karolina Gucka (Polska, Kolejarz 24 Katowice)
99 Agnieszka Sulik (Polska, UKS 13 Białystok)

Startowały 104 szablistki.

Walki Polek:
1/32

Katarzyna Kędziora - Grace O’Connell (Wielka Brytania) 15:5
Marta Puda - Elodie Lafaille (Francja) 15:11
Katarzyna Szczypińska - Karolina Walczak 15:14
Martyna Wątora - Ksenia Iwanowa (Rosja) 5:15
Katarzyna Rak - Fleur Heimendinger (Francja) 12:15
Matylda Ostojska - Brigitta Pentek (Węgry) 12:15
Magdalena Pasternak - Monica Aksamit (USA) 11:15
Marta Stefańska - Anna Łarionowa (Rosja) 3:15
Magdalena Mejer - Reka Benko (Węgry) 10:15
Małgorzata Turek - Anna Varhelyi (Węgry) 7:15
Kaja Kłodawska - Jutta Buchhorn (Niemcy) 10:15

1/16
Katarzyna Kędziora - Jessica Davies (Wielka Brytania) 15:12
Marta Puda - Dina Galiakbarowa (Rosja) 15:12
Katarzyna Szczypińska - Szabina Matyas (Węgry) 15:6

1/8
Katarzyna Kędziora - Reka Peto (Węgry) 15:12
Marta Puda - Marion Deborde (Francja) 15:13
Katarzyna Szczypińska - Lucrezia Sinigaglia (Włochy) 8:15

Grupy >>
Tabela >>
Klasyfikacja generalna >>

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski