mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


XXXV Mémorial de Ferdinand de Martinengo

Bratysława, 21 listopada 2010

Ani florecistki, ani floreciści startujący w bratysławskim turnieju Pucharu Świata juniorów, XXXV Menmoriale Ferdynanda De Martinengo, nie mogą zaliczyć występu do udanych. Najlepsza polska zawodniczka - Marta Hausman (Budowlani Toruń) była 24, zaś najlepszy polski florecista - Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) był 21. Klasyfikację kobiecą w sposób bezprzykladny zdominowaly Włoszki, zajmując pięc pierwszych miejsc, zwyciężyła Olga Racheke Calissi. W stawce mężczyzn Włosi zajęli dwa miejsca na podium, ale triumfował Francuz Enzo Lefort.

FLORET KOBIET

Finał:
Olga Rachele Calissi - Alice Volpi (obie Włochy) 15:4

Kolejność:
1 Olga Rachele Calissi (Włochy)
2 Alice Volpi (Włochy)
3 Camilla Macini (Włochy)
3 Stefania Straniero (Włochy)
5 Beatrice Monaco (Włochy)
6 Maja Kokulina (Rosja)
7 Anne Sauer (Niemcy)
8 Wiktoria Aleksiejewa (Rosja)
-----------------------------------------------
24 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
26 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
50 Dominika Kurowska (Wrocławianie)
53 Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
66 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
70 Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
78 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
80 Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
87 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
101 Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 118 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Marta Hausman - Else Noe (Holandia) 15:7
Zuzanna Sobczak - Jeromine Mpah-Njanga (Francja) 15:9
Martyna Jelińska - Marie Mana (Francja) 15:8
Dominika Kurowska - Daria Akczułpanowa (Rosja) 11:12
Iwona Olbromska - Clarisse Luminet (Francja) 7:15

1/16
Marta Hausman - Irina Jelesina (Rosja) 8:15
Zuzanna Sobczak - Dorottya Szabo (Węgry) 12:13
Martyna Jelińska - Stefania Straniero (Włochy) 11:15

Pełne wyniki >>

FLORET MĘŻCZYZN

Finał:
Enzo Lefort (Francja) - Lorenzo Nista (Włochy) 15:7

Kolejność:
1 Enzo Lefort (Francja)
2 Lorenzo Nista (Włochy)
3 Daniele Garozzo (Włochy)
3 Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja)
5 Moritz Kroeplin (Niemcy)
6 Robert Gatai (Węgry)
7 Eric Betz (Niemcy)
8 Filippo Guerra (Włochy)
-----------------------------------------------------
21 Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
49 Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
51 Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)
56 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
61 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
65 Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
73 Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
84 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
87 Jakub Kozłowski (Budowlani Toruń)
104 Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
105 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)

Startowało 141 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Piotr Janda - Matthias Maxem (Niemcy) 15:11
Mikołaj Basiński - Jewgieni Filipow (Rosja) 12:15
Mateusz Ulanowski - Daniel Steiner (Węgry) 8:15
Damian Koper - Francesco Trani (Włochy) 10:15
Krystian Gryglewski - Lorenzo Nista (Włochy) 9:15

1/16
Piotr Janda - Enzo Lefort (Francja) 8:15

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski