mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Świata
w szermierce
do lat 20


I Challenge Colette Flesch
X Challenge J.-B. Coulon


Luksemburg, 6 listopada 2010

Niełatwo było o sukcesy w turniejach Pucharu Świata juniorów - I Challenge Colette Flesch (floret kobiet) i X Challenge J.-B. Coulon (floret mężczyzn). Osiemnaste miejsce Zuzanny Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) było najlepszym, jakie udało się wywalczyć polskim juniorkom i juniorom.
Zawody zdominowali zawodnicy i zawodniczki Francji, Włoch i USA.

FLORET KOBIET

Finał:
Beatrice Monaco (Włochy) - Mona Shaito (USA) 15:10

Kolejność:
1 Beatrice Monaco (Włochy)
2 Mona Shaito (USA)
3 20 CALISSI Olga Rachele Calissi (Włochy)
3 Margaret Lu (USA)
5 Irene Spezzamonte (Włochy)
6 Jacqueline Dubrovich (USA)
7 Michala Cellerova (Słowacja)
8 Stefania Straniero (Włochy)
-------------------------------------------------------------
18 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
36 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)

Walki Polek:
1/16

Zuzanna Sobczak - Charlotte Krause (Niemcy) 4:15

Startowały 63 zawodniczki.

FLORET MĘŻCZYZN

Finał:
Enzo Lefort - Maxime Pauty (obaj Francja) 15:10

Kolejność:
1 Enzo Lefort (Francja)
2 Maxime Pauty (Francja)
3 Jeremy Goldstein (USA)
3 Frederic Fark (Niemcy)
5 Filippo Guerra (Włochy)
6 Alexandre Camio (Francja)
7 Stanisław Sudilovsky (Izrael)
8 Antonin Buquet (Francja)
---------------------------------------------
28 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
29 Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
38 Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa)
49 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
51 Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
66 Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
70 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
77 Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
90 Jakub Kozłowski (Budowlani Toruń)
91 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
103 Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
113 Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)

Startowało 119 zawodników.

Walki Polaków:
1/32

Damian Koper - Clement Besson (Francja) 15:5
Piotr Janda - Soeren Ulrik Johansen (Dania) 15:13
Mateusz Ulanowski - Maximilien Van Haaster (Kanada) 11:15
Szymon Kozłowski - Turner Caldwell (USA) 9:15
Maciej Włosek - David Willette (USA) 13:15

1/16
Damian Koper - Nobuo Bravo (USA) 13:15
Piotr Janda - Maxime Pauty (Francja) 5:15




IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski