mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar Polski
w szpadzie
do lat 17
sezon 2010/2011


TURNIEJ III z III

Gliwice, 7 listopada 2010

Przez dwa dni rywalizowali w Gliwicach szpadowi kadeci, walcząc o punkty Pucharu Polski do lat 17. Najwięcej zgromadziła ich Karolina Mrochem
(AZS AWF Katowice) i Krystian Fajkis (RMKS Rybnik), którzy nstanęli na najwyższym stopniu podium. Był to trzeci z serii trzech punktowanych turniejów. Najlepsi na krajowej liście dobrze wiedzą, że rzecz idzie
o udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata kadetów i juniorów.

SZPADA KOBIET

Ćwiercfinały:
Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
- Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin) 15:11

Kamila Pytka (Warszawianka)
- Martyna Błaszczyk (KS Szpada Wrocław) 15:8

Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
- Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław) 15:10

Katarzyna Pisarska (KKS Kraków)
- Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki) 15:11

Półfinały:
Pytka - Zamachowska 9:8
Mrochem - Pisarska 15:7

Finał:
Mrochem - Pytka 13:12

Kolejność:
1 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
2 Kamila Pytka (Warszawianka)
3 Katarzyna Pisarska (KKS Kraków)
3 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
5 Martyna Swatowska (MKS Kusy Szczecin)
6 Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław)
7 Martyna Błaszczyk (KS Szpada Wrocław)
8 Natalia Bytnar (SKS Radomyśl Wielki)

Startowało 70 zawodniczek.

Pełne wyniki >>

Gliwice, 6 listopada 2010

SZPADA MĘŻCZYZN


Najlepsza ósemka turnieju chłopców.

Ćwiercfinały:
Tadeusz Koc (KKS Kraków)
- Mikołaj Gadomski (ST Akademia Szermierki Warszawa) 15:7

Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
- Marek Zabawa (TS Górnik Radlin) 15:14

Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
- Ignacy Mielniczek (KKS Kraków) 15:11

Mateusz Rok (TS Górnik Radlin)
- Sebastian Majgier (Piast Gliwice) 15:10

Półfinały:
Fajkis - Koc 15:8
Rok - Naszkowski 15:10

Finał:
Fajskis - Rok 15:14

Kolejność:
1 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik)
2 Mateusz Rok (TS Górnik Radlin)
3 Tadeusz Koc (KKS Kraków)
3 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik)
5 Ignacy Mielniczek (KKS Kraków)
6 Marek Zabawa (TS Górnik Radlin)
7 Sebastian Majgier (Piast Gliwice)
8 Mikołaj Gadomski (ST Akademia Szermierki Warszawa)

Startowało 66 zawodników.

Pełne wyniki >>





IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski