mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  PAŹDZIERNIKA  2021
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2019
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018
Puchar
Europy
w szermierce
do lat 17


Moedling, 31 października 2010

Sukcesem trzeba nazwać szóste miejsce Marka Zabawy, szpadzisty Górnika Radlin, wywalczone przez niego w silnie i licznie obsadzonym turnieju z cyklu Pucharu Europy Kadetów rozegranym w Moedling (Austria). Młody Polak dotarł do ćwierćfinału zawodów, w których wzięło udział aż 209 zawodników. Miejsce w najlepszej szesnastce turnieju zajął jeszcze Sebastian Majgier (Piast Gliwice). Zwyciężył Węgier Balazs Hamar, pokonując w finale Amerykanina Raymonda Schorra 15:5.

Ćwierćfinały:
Raymond Schorr (USA) - Sergej Horetskiy (Ukraina) 15:13
Tomaso Melocchi - Luca Marchetti (obaj Włochy) 15:8
Ayyub Ibrahim (USA) - Attila Nagy (Węgry) 15:11
Balazs Hamar (Węgry) - Marek Zabawa 15:9

Półfinały:
Schorr - Melocchi 15:12
Hamar - Ibrahim 15:5

Finał:
Hamar - Schorr 15:5

Kolejność:
1 Balazs Hamar (Budapest VSC, Węgry)
2 Raymond Schorr (USA)
3 Ayyub Ibrahim (USA)
3 Tomaso Melocchi (Bergamasca Scherma Cita, Włochy)
5 Attila Nagy (Szhely, Węgry)
6 Marek Zabawa (Górnik Radlin, Polska)
7 Sergej Horetskiy (Ukraina)
8 Luca Marchetti (ASD Fermo, Włochy)
-------------------------------------------------------
14 Sebastian Majgier (Piast Gliwice, Polska)
18 Krystian Fajkis (RMKS Rybnik, Polska)
24 Bartłomiej Staszczak (KKS Kraków, Polska)
34 Kamil Naszkowski (RMKS Rybnik, Polska)
61 Mateusz Rok (Górnik Radlin, Polska)
76 Daniel Niestrój (Piast Gliwice, Polska)
78 Mieszko Fraś (KKS Kraków, Polska)
81 Maksymilian Wojtas (MKS Kusy Szczecin, Polska)
92 Paweł Golec (Kolejarz Wrocław, Polska)
107 Tadeusz Koc (KKS Kraków, Polska)
115 Tomasz Kasztelan (WLKS Częstochowa, Polska)
120 Patryk Szlama (Piast Gliwice, Polska)
128 Marcin Lasewicki (Górnik Radlin, Polska)
149 Ignacy Mielniczek (KKS Kraków, Polska)
152 Mikołaj Gadomski (ST Akademia Szermierki Warszawa, Polska)
154 Mikołaj Mroszczak (RMKS Rybnik, Polska)
162 Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik, Polska)
184 Jakub Ciurko (Górnik Radlin, Polska)
191 Maciej Zasada (Polski Klub Szermierczy, Polska)

Startowało 209 zawodników.

Pełne wyniki >>








IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski