| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Międzywojewódzkie
mistrzostwa
w szpadzie
do lat 14
Opolskie - Śląskie - Dolnośląskie
W dniach 16-17 października 2010 Uczniowski Klub Sportowy Start Opole był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w szpadzie chłopców i dziewcząt. Łącznie wystartowało 105 zawodników
z województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego (54 zawodników
i 51 zawodniczek) reprezentujących 16 klubów. Indywidualnymi mistrzami zostali: Anna Mroszczak (RMKS Rybnik) oraz Aleksander Wiśniowski
(UKS Start Opole). Drużynowe mistrzostwo w kategorii dziewcząt zdobyła drużyna Pałacu Młodzieży Katowice (Michalina Rucińska, Adriana Szkole, Olga Przybyła, Kinga Kamińska), w kategorii chłopców zaś drużyna Piasta Gliwice (Patryk Szlama, Jakub Turek, Tomasz Kosmol).
17 października 2010
SZPADA DZIEWCZĄT INDYWIDUALNIE
Ćwierćfinały:
Anna Mroszczak – Olga Przybyła 15:9
Michalina Rucińska – Agnieszka Rolek 15:4
Kinga Majnusz – Adrianna Szolke 15:13
Kaja Kościelniak – Agnieszka Gryszka 15:14
Półfinały:
Mroszczak – Rucińska 15:7
Majnusz – Kościelniak 15:10
Finał:
Mroszczak – Majnusz 15:14
Kolejność:
1 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
2 Kinga Majnusz (Piast Gliwice)
3 Kaja Kościelniak (Piast Gliwice)
3 Michalina Rucińska (Pałac Młodzieży Katowice)
5 Agnieszka Gryszka (KS Szpada Wrocław)
6 Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice)
7 Adrianna Szolke (Pałac Młodzieży Katowice)
8 Olga Przybyła (Pałac Młodzieży Katowice)
Startowało 51 zawodniczek.
SZPADA DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO
Ćwierćfinały:
Pałac Młodzieży Katowice – Pałac Młodzieży Katowice II 45:22
AZS AWF Katowice – Górnik Radlin 45:35
KS Szpada Wrocław – Górnik Radlin II 43:22
Piast Gliwice – Muszkieter Gliwice 45:27
Półfinały:
Pałac Młodzieży Katowice – AZS AWF Katowice 45:33
Piast Gliwice – KS Szpada Wrocław 45:40
Finał:
Pałac Młodzieży Katowice – Piast Gliwice 45:33
O miejsce 3:
KS Szpada Wrocław – AZS AWF Katowice 45:40
O miejsca 5-8:
Pałac Młodzieży Katowice II – Górnik Radlin 45:42
Górnik Radlin II – Muszkieter Gliwice 45:31
O miejsce 5:
Pałac Młodzieży Katowice II – Górnik Radlin II 45:41
O miejsce 7:
Górnik Radlin – Muszkieter Gliwice 45:28
Kolejność:
1 Pałac Młodzieży Katowice
(Kinga Kamińska, Olga Przybyła, Michalina Rucińska, Adrianna Szolke)
2 Piast Gliwice
(Kinga Majnusz, Kaja Kościelniak, Kinga Brawańska)
3 KS Szpada Wrocław
(Agnieszka Gryszka, Barbara Piekarska, Patrycja Sarna, Weronika Łuszcz)
4 AZS AWF Katowice
5 Pałac Młodzieży Katowice II
6 Górnik Radlin II
7 Górnik Radlin
8 Muszkieter Gliwice
Startowało 10 drużyn.
16 października 2010
SZPADA CHŁOPCÓW INDYWIDUALNIE
Ćwierćfinały:
Przemysław Trzepizur – Patryk Szlama 15:6
Aleksander Wiśniowski –Tomasz Wyka 15:8
Maciej Bielec – Wiktor Miller 15:7
Maciej Golec – Tomasz Kosmol 12:11
Półfinały:
Wiśniowski – Trzepizur 15:14
Golec – Bielec 15:12
Finał:
Wiśniowski – Golec 15:14
Kolejność:
1 Aleksander Wiśniowski (UKS Start Opole)
2 Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
3 Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław)
3 Przemysław Trzepizur (RMKS Rybnik)
5 Patryk Szlama (Piast Gliwice)
6 Tomasz Kosmol (Piast Gliwice)
7 Tomasz Wyka (Muszkieter Gliwice)
8 Wiktor Miller (UKS Start Opole)
Startowało 54 zawodników.
SZPADA CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO
Ćwierćfinały:
Piast Gliwice – UKS Start Opole II 45:23
KS Szpada Wrocław – UKS Kosynier Gliwice 45:44
Muszkieter Gliwice – Górnik Radlin 43:42
UKS Start Opole - UKS MDK Olimp Lubin 45:24
Półfinały:
Piast Gliwice – KS Szpada Wrocław 45:40
UKS Start Opole – Muszkieter Gliwice 45:37
Finał:
Piast Gliwice – UKS Start Opole 43:42
O miejsce 3:
KS Szpada Wrocław – Muszkieter Gliwice 45:44
O miejsca 5-8:
UKS Kosynier Gliwice – UKS Start Opole II 44:29
Górnik Radlin – UKS MDK Olimp Lubin 45:29
O miejsce 5:
Górnik Radlin – UKS Kosynier Gliwice 45:29
O miejsce 7:
UKS MDK Olimp Lubin – UKS Start Opole II 45:44
Kolejność:
1 Piast Gliwice
(Patryk Szlama, Jakub Turek, Tomasz Kosmol)
2 UKS Start Opole
(Aleksander Wiśniowski, Paweł Boroń, Wiktor Miller)
3 KS Szpada Wrocław
(Maciej Bielec, Piotr Lesiak, Jerzy Nawrocki, Michał Opałka)
4 Muszkieter Gliwice
5 Górnik Radlin
6 UKS Kosynier Gliwice
7 UKS MDK Olimp Lubin
8 UKS Start Opole II
Startowało 12 drużyn.
|
|
|
|