| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar Polski
we florecie
do lat 17
sezon 2010/2011
TURNIEJ I z III
Wrocław, 5 września 2010
Drużynowa medalistka mistrzostw Europy Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zdecydowanie pokonała w finałowej walce Aleksandrę Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:2. Najbardziej emocjonujący w fazie półfinałów był pojedynek Lasic z Martyną Długosz / MKS Kusy Szczecin /, zakończony wynikiem 15:14 dla podopiecznej trenera Jacka Buriana. W finałowej ósemce trzy zawodniczki z Pabianic, najwyżej Justyna Czajka. Tylko 47 zawodniczek na starcie, to powód do zmartwienia. Wśród chłopców generalny sukces podopiecznych trenera Krzysztofa Puzy - trzech na podium. Szymon Kozłowski po zwycięstwach w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Europejskim Festiwalu Szermierki potwierdził klasę i zdecydowanie pokonał Krystiana Gryglewskiego (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Na trzecich miejscach toruńczycy Patryk Choiński i Aleksander Kosicki, w ósemce także przedstawiciele obchodzącego w tym roku 60-lecie Kolejarza - bracia Michał i Miłosz Biesowie.
Zbigniew Koerber
FLORET DZIEWCZĄT
Ćwierćfinały:
Natalia Gołębiewska
- Karolina Pachucka (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 9:3
Justyna Czajka
- Aleksandra Kunicka (obie Zjednoczeni Pabianice) 15:6
Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
- Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice) 15:8
Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
- Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:7
Półfinały:
Gołębiowska - Czajka 15:7
Lasic - Długosz 15:14
Finał:
Gołębiowska - Lasic 15:2
Kolejność:
1 Natalia Gołębiewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2 Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
3 Justyna Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
3 Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
5 Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
6 Karolina Pachucka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7 Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
8 Aleksandra Kunicka (Zjednoczeni Pabianice)
Startowało 47 zawodniczek.
Pełne wyniki >>
FLORET CHŁOPCÓW
Ćwierćfinały:
Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
- Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław) 15:7
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
- Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7
Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno) 15:4
Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
- Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław) 15:14
Półfinały:
Kozłowski - Kosicki 15:7
Gryglewski - Choiński 15:7
Finał:
Kozłowski - Gryglewski
Kolejność:
1 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
2 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
3 Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
7 Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
6 Michał Bies (Kolejarz Wrocław)
7 Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8 Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław)
Startowało 59 zawodników.
Pełne wyniki >>
|
|
|
|