| | | WIADOMOŚCI KWIETNIA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| Puchar
Polski
w szpadzie
sezon 2008/2009
TURNIEJ IV z IV
Wrocław, 6 września 2009
Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa) i Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław) zwyciężyli w finałowych turniejach Pucharu Polski w szpadzie. Warszawianka pokonała w decydującym starciu Renatę Knapik (KKS Kraków), zaś wrocławianin był lepszy od kolegi z reprezentacji Radosława Zawrotniaka (AZS AWF Kraków). Puchary Polski zapewnili sobie odpowiednio: Małgorzata Stroka (utrzymała minimalną przewagę 5 punktów nad Danutą Dmowską-Andrzejuk) i Tomasz Motyka (rzutem na taśmę pokonał Krzysztofa Mikołajczaka)
Podium szpadzistek: Renata Knapik (II), Danuta Dmowska-Andrzejuk (I), Małgorzata Bereza, Ewa Nelip (III).
Podium szpadzistów: Radosław Zawrotniak (II), Tomasz Motyka (I), Karol Kostka, Tomas Krasikovas (III).
Foto Kolejarz Wrocław
SZPADA KOBIET
Ćwierćfinały:
Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
- Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wroclaw) 15:7
Renata Knapik (KKS Kraków)
- Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa) 15:13
Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice)
- Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław) 15:12
Danuta Dmowska-Andrzejuk
- Magdalena Piekarska (obie AZS AWF Warszawa) 15:14
Półfinały:
Knapik - Nelip 15:13
Dmowska-Andrzejuk - Bereza 8:7
Finał:
Dmowska-Andrzejuk - Knapik 15:10
Kolejność:
1 Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa)
2 Renata Knapik (KKS Kraków)
3 Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice)
3 Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)
5 Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław)
6 Magdalena Piekarska
7 Małgorzata Stroka (obie AZS AWF Warszawa)
8 Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wroclaw)
Startowało 67 zawodniczek.
Pełne wyniki >>
SZPADA MĘZCZYZN
Ćwierćfinały:
Radosław Zawrotniak
- Piotr Kruczek (obaj AZS AWF Kraków) 15:12
Karol Kostka (AZS AWF Kraków)
- Damian Merkel (AZS AWF Katowice) 15:11
Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
Krzysztof Mikołajczak (St.Szerm Legia Warszawa) 15:14
Tomas Krasikovas (Litwa)
Daniel Skatuła (TS Górnik Radlin) 15:9
Półfinały:
Zawrotniak - Kostka 15:10
Motyka - Krasikovas 15:12
Finał:
Motyka - Zawrotniak 15:14
Kolejność:
1 Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
2 Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
3 Karol Kostka (AZS AWF Kraków)
3 Tomas Krasikovas (Litwa)
5 Krzysztof Mikołajczak (St.Szerm Legia Warszawa)
6 Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków)
7 Daniel Skatuła (TS Górnik Radlin)
8 Damian Merkel (AZS AWF Katowice)
Startowało 93 zawodników.
Pełne wyniki >>
|
|
|
|