| | | WIADOMOŚCI MARCA 2024 | |
| | | REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMAREKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA REKLAMA | |
| XXV LETNIA UNIWERSJADA - BELGRAD 2009
REPREZENTACJA - PROGRAM
3 lipca 2009, Belgrad
Drugi dzień szermierczych zmagań na unwersjadowych planszach nie przyniósł takich, jak pierwszy sukcesów. Najwartościowszy wynik osiągnęła Katarzyna Krzyczało, florecistka gdańskiego Sietom AZS AWFiS, która zajęła 11 miejsce. Z czterech szpadzistów żaden nie awansował do pierwszej szesnastki. Złote medale zdobyli odpowiednio - Claudia Piglioapoco (Włochy) i Benjamin Steffen (Szwajcaria).
FLORET KOBIET
Ćwierćfinały:
Julia Raszydowa - Larisa Korobeinikowa (obie Rosja) 15:14
Wiktoria Kozyriewa (Rosja) - Hee Sook Jeon (Korea Południowa) 6:5
Martina Zacke (Niemcy) - Valentina Cipriani (Włochy) 15:14
Claudia Pigliapoco (Włochy) - Berangere Genevois (Francja) 15:7
Półfinały:
Raszydowa - Kozyriewa 15:10
Pigliapoco - Zacke 15:8
Finał:
Pigliapoco - Raszydowa 13:5
Kolejność:
1 Claudia Pigliapoco (Włochy)
2 Julia Raszydowa (Rosja)
3 Martina Zacke (Niemcy)
3 Wiktoria Kozyriewa
5 Larisa Korobeinikowa (obie Rosja)
6 Hee Sook Jeon (Korea Południowa)
7 Berangere Genevois (Francja)
8 Valentina Cipriani (Włochy)
---------------------------------------------------------------------------------------------
11 Katarzyna Kryczało (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk, AWFiS Gdańsk)
20 Magdalena Knop (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk, Uniwersytet Gdański)
28 Marta Matysik (Polska, AZS AWF Warszawa, AWF Warszawa)
29 Hanna Łyczbińska (Polska, Budowlani Toruń, AWFiS Gdańsk)
Startowały 54 zawodniczki.
Walki Polek:
1/32
Katarzyna Kryczało - zwolniona
Magdalena Knop - zwolniona
Marta Matysik - Ruth Yi Lin Ng (Singapur) 14:8
Hanna Łyczbińska - Claire Bennett (Wielka Brytania) 15:7
1/16
Katarzyna Kryczało - Laure-Agnes Tardivel (Francja) 15:7
Magdalena Knop - Hye Sun Lee (Korea Południowa) 12:15
Marta Matysik - Diana Jakowlewa (Rosja) 7:15
Hanna Łyczbińska - Hee Sook Jeon (Korea Południowa) 6:15
1/8
Katarzyna Kryczało - Julia Raszydowa (Rosja) 9:15
SZPADA MĘŻCZYZN
Ćwierćfinały:
Peter Szenyi (Węgry) - Anton Awdiejew (Rosja) 13:12
Paollo Pizzo (Włochy) - Elmir Alimżanow (Kazachstan) 15:14
Fabian Kauter (Szwajcaria) - Marius Alvarado (Hiszpania) 15:5
Benjamin Steffen (Szwajcaria) - Sang Min Kim (Korea Południowa) 15:9
Półfinały:
Pizzo - Szenyi 15:12
Steffen - Kauter 15:7
Finał:
Steffen - Pizzo 15:11
Kolejność:
1 Benjamin Steffen (Szwajcaria)
2 Paollo Pizzo (Włochy)
3 Fabian Kauter (Szwajcaria)
3 Peter Szenyi (Węgry)
5 Anton Awdiejew (Rosja)
6 Sang Min Kim (Korea Południowa)
7 Marius Alvarado (Hiszpania)
8 Elmir Alimżanow (Kazachstan)
----------------------------------------------------------------------------
19 Michał Adamek (Polska, AZS AWF Wrocław, AWF Wrocław)
20 Karol Kostka (Polska, AZS AWF Kraków, University of Notre Dame)
45 Maciej Szumski (Polska, AZS AWF Wrocław, AWF Wrocław)
80 Łukasz Rokosz (Polska, Muszkieter Gliwice, Uniwersytet Śląski)
Startowało 94 zawodników.
Walki Polaków:
1/64
Karol Kostka - zwolniony
Maciej Szumski - zwolniony
Michał Adamek - zwolniony
1/32
Karol Kostka - Mykael Lambert (Kanada) 15:9
Michał Adamek - Kirył Marinow (Bułgaria) 15:10
Maciej Szumski - Dimitrij Griaznow (Kazachstan) 11:15
1/16
Karol Kostka - Igor Ryzlin (Ukraina) 8:15
Michał Adamek - Jeremy Richer (Francja) 14:15
|
|
|
|