mi_fe_szelogo
pol_zw_szelogo_cd
WIADOMOŚCI  STYCZNIA  2015
mi_fe_szelogo_cd
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA
REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA        REKLAMA

Lata 2008-2021
KLASYFIKACJE
MISTRZOWIE OLIMPIJSCY
POLSCY MEDALIŚCI IO
MISTRZOWIE ŚWIATA
POLSCY MEDALIŚCI MŚ
MISTRZOWIE EUROPY
POLSCY MEDALIŚCI ME
MISTRZOSTWIE POLSKI
KLUBY SZERMIERCZE
AKADEMIA prof. Zbigniewa Czajkowskiego
Jerzy Pawłowski 1932-2005
GWIAZDA WITOLDA WOYDY
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT
BLOGI
KSIĄŻKI i DVD
Lata 2008 - 2018

2015-01-31
Ola Socha dwunasta pod Akropolem
Dwunaste miejsce zajęła Aleksandra Socha w turnieju Pucharu Świata szablistek Coupe Akropolis rozegranym w Atenach. Na pierwsze najwyższy stopień wskoczyła Ukrainka Olga Charłan, lepsza w finale o jedno trafienie od Rosjanki Zofii Wielikiej. Pozostałe Polki nie pozostawiły po sobie wielkiego wrażenia – 44 była Angelika Wątor, 56 Bogna Jóźwiak, 62 Magdalena Pasternak, 73 Małgorzata Kozaczuk, 81 Martyna Wątora, 83 Matylda Ostojska, 88 Katarzyna Kędziora, 132 Karolina Walczak. Startowały 173 zawodniczki. wyniki >>

W Padwie Ibrachimow
Pięćdziesiąty pierwszy Jakub Ociński, 128 Michał Kochan, 177 Damian Dzwoniarski. To miejsca polskich szablistów startujących w turnieju Pucharu Świata Trophée Luxardo w Padwie. Podobnie jak w zawodach szablistek i tu finał był ukraińsko-rosyjski, ale tym razem wygrał zawodnik „sbornej” Kamil Ibrachimow, który pokonał Andrija Jagodkę. Pozostałe stopnie podium zajęli Koreańczycy: Sanguk Oh i Junghwan Kim.

Aleksandra Zamachowska i Bartosz Staszulonek mistrzami szpady juniorów
Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków) została mistrzynią Polski juniorek w szpadzie. Tytuł zdobyła we Wrocławiu, pokonując w finale Karolinę Mrochem (AZS AWF Katowice) 15:11. Medale brązowe wywalczyły – Karolina Szklar (AZS AWF Katowice) i Anna Mroszczak (RMKS Rybnik). Mistrzem w stawce mężczyzn zdobył Bartosz Staszulonek z Piasta Gliwice. Jego finałowy rywal – Daniel Marcol (TS Górnik Radlin) zdołał mu zadać jedynie 7 trafień, tracąc 15. Na najniższym stopniu podium stanęli razem: Marcin Nikiel i Sebastian Majgier (obaj Piast Gliwice).

Anna Szymczak trzecia w Zagrzebiu
Cztery Polki dotarły do najlepszej szesnastki juniorskiego turnieju Pucharu Świata florecistek w Zagrzebiu i jedna z nich osiągnęła podium. Brawo! Anna Szymczak zajęła trzecie miejsce. W półfinale uległa (4:15) późniejszej triumfatorce, Amerykance Iman Blow. Dziesiąta była Julia Chrzanowska, trzynasta jej siostra Marika, a czternasta Julia Walczyk. Jeszcze dwie polskie florecistki zostały sklasyfikowane w stawce 108 zawodniczek: Katarzyna Lachman na miejscu 20 i Martyna Długosz na 25.

W Aix finał włosko-francuski
Nie za bardzo udał się start polskim florecistom w turnieju Pucharu Świata juniorów we francuskim Aix-en-Provence. Najlepszy z nich, Maciej Podralski był dopiero 31, cztery miejsca niżej, na 35 pozycji został sklasyfikowany Andrzej Rządkowski, a na 38 Bartosz Cegielski. Dopiero 50 był Maxime Tarasiewicz, 51 Piotr Sobczak, 67 Adrian Wojtkowiak, 79 Alex Garbat, 85 Ludwik de Bazelaire, 101 Mikołaj Rudnicki. Zwyciężył Włoch Francesco Ingargiola.

2015-01-25
Szwedki szczęśliwe w Barcelonie
Siedemnaste miejsce na dwadzieścia cztery startujące zespoły zajął polski w drużynowej części szpadowego turnieju Pucharu Świata w Barcelonie. Dość nieoczekiwanie zwyciężyły Szwedki po finałowej wygranej z Włoszkami. Trzecie Rumunki.

Wojciech Kolańczyk, jeden wśród siedmiu
W finałowej ósemce siedmiu Włochów i Wojciech Kolańczyk! Szpadziści z Italii kompletnie zdominowali zawody z cyklu Pucharu Europy – Puchar Dunaju w Bratysławie i tylko dzielny zawodnik klubu Irwin Manieczki usiłował im pokrzyżować szyki. Udało mu się to do pewnego stopnia. Zajął siódme miejsce. Siła złego na jednego. Triumfował Valerio Cuomo. Startowało 247 szermierzy. więcej >>

2015-01-24
Max Heizer pierwszy, Tomasz Motyka szesnasty
Heidenheimer Pokal rozgrywany w Niemczech był kolejną próbą elity szpadzistów, z której zwycięsko wyszedł Szwajcar Max Heinzer. W finale pokonał Francuza Yannicka Borela. Na podium stanęli tez Włoch Enrico Garozzo i Szwed Robin Kase (niespodzianka). Najlepszym z Polaków był stary mistrz Tomasz Motyka, sklasyfikowany na miejscu 16. Kolejny z naszych był dopiero 52 Radosław Zawrotniak, a pozostali skończyli turniej jeszcze dalej: 83 Karol Kostka, 97 Krzysztof Mikołajczak, 115 Piotr Kruczek, 163 Marcel Baś, 173 Jan Wenglarczyk, 179 Maciei Bielec, 194 Filip Broniszewski, 199 Mateusz Nycz, 211 Mateusz Antkiewicz, 266 Michał Adamek. Startowało 275 zawodników.

W Barcelonie szpadzistki bez błysku
W Barcelonie z kolei rywalizowały szpadzistki. Wyniki Polek też nie olśniewające. Przyzwoity osiągnęła 15 w klasyfikacji końcowej Renata Knapik-Miazga. W „32” zmieściła się jeszcze Małgorzata Stroka (32). Trzydziesta szósta była Magdalena Piekarska, ale inne Polki wypadły już znacznie gorzej. Jagoda Zagała była 53, Martyna Swatowska 76, Dominika Mosler-Plura 91, Kamila Pytka 94, Magdalena Pawłowska 145, Aleksandra Zamachowska 150, Danuta Dmowska-Andrzejuk 158, Martyna Szymańska 196, Barbara Rutz 202. Startowały 233 zawodniczk. Wygrała Chinka Anqi Xu przed Włoszką Marą Navarrią, Rosjanką Wiolettą Kołobową i Ukrainką Janą Szemiakiną.

Renata Tomczak trzecia w Poznaniu
Nie próżnują też w ten weekend kadeci. Szpadzistki i floreciści spotkali się w turnieju z cyklu Pucharu Europy, bratysławskim Pucharze Dunaju. Pierwsze miejsca zajęli w nim odpowiednio Niemka Kim Treud-Goesser więcej >> i Amerykanin Julian Knodt więcej >>. Dobrze wystąpiła w stolicy Słowacji Weronika Rabczewska, która była dziesiąta. Najlepszym polskim florecistą był Wiktor Olszewski, czterdziesty piąty. Florecistki wyznaczyły sobie natomiast spotkanie w Poznaniu. Tam dominowały Węgierki, zdobywając trzy miejsca na podium, w tym pierwsze dzięki Kacie Kondricz, ale wpuściły na miejsce trzecie Renatę Tomczak więcej >>

2015-01-18


DZIEŃ TRZECI



Rosjanki górą, Włoszki trzecie, Polki siódme
Nasze florecistki nie zrobiły niespodzianki w turnieju drużynowym jedenastego Dworu Artusa i licznie przybyli widzowie musieli się zadowolić oglądaniem w „medalowych” meczach drużyn zagranicznych. Z dość niespodziewanym finałem, bo z kolei o niespodziankę postarały się Włoszki....przegrywając półfinałowe spotkanie z Amerykankami dzięki czemu te stanęły w meczu o zwycięstwo naprzeciw Rosjanek. Te nie przestraszyły się jednak rewelacyjnie dotąd walczących rywalek i bardzo pewnie wygrały już po raz drugi (poprzednio w roku 2008)

Włoszki nie miały najmniejszych kłopotów z pokonaniem w meczu o trzecie miejsce reprezentantek Niemiec i jednak stanęły na gdańskim podium, choć nie na stopniu przez siebie ulubionym czyli najwyższym.

Polki, walczące w składzie Karolina Chlewińska, Magdalena Knop, Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak z niemałymi trudnościami pokonały w pierwszym starciu team Kanadyjek. Wszystko ważyło się do ostatniego, dziewiątego pojedynku. Z Włoszkami spotkały się już w ćwierćfinale i radziły sobie doskonale aż do piątej walki, po której wynik brzmiał 21:21. W kolejnej jednak reprezentantki Italii odskoczyły na 8 trafień i już nic nie dało się zrobić, ich przewaga tylko rosła. Po przegranej w następnym meczu z Koreankami, podopiecznym trenera Pawła Kantorskiego pozostał już tylko mecz o miejsce 7 z Chinkami. I w tym ostatnim występie w hali AWFiS poradziły sobie nadspodziewanie dobrze, zwyciężając 45:25.

TURNIEJ DRUŻYNOWY LIVE >>

PLANSZA CZERWONA


PLANSZA NIEBIESKA


PLANSZA SZARA


PLANSZA ZIELONA


FINAŁ

2015-01-17


DZIEŃ DRUGI


Na podium Hee Sook Jeon, Astrid Guyart, Ysaora Thibus, Ines Boubakri. Foto MASK

Odwrót mistrzyń
Tego nie było od lat. Żadnej włoskiej florecistki na podium Dworu Artusa! Do ćwierćfinału dotrwały tylko trzy. Trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotnie triumfująca w Gdańsku Valentina Vezzali przegrała jednym trafieniem, w doliczonym czasie, z Tunezyjką Boubakri, zaś Arianna Errigo, dwukrotna mistrzyni świata i trzykrotnie najlepsza w Gdańsku, uległa dwoma trafieniami, 13:15, Koreance Hee Sook Jeon. A że fazę wcześniej odpadła Elisa Di Francisca, aktualna olimpijska czempionka, więc śmiało można napisać że tym razem włoskie mistrzynie były w odwrocie. Turniej zyskał przez to na atrakcyjności, nawet jeśli reprezentantki Azzurich nie zgodziłyby się z taką opinią. Szkoda, że w tej koalicji anty włoskiej nie odegrały większej roli nasze zawodniczki. Niewiele brakło, aby zamiast Tunezyjki, szansę wyeliminowania Vezzali otrzymała najlepsza w dniu dzisiejszym Polka, Magdalena Knop. W 1/8 finału uległa właśnie Boubakri wynikiem 13:15, choć prowadziła już 13:10. Wtedy doszło do przerwy medycznej, podczas której Tunezyjka odzyskała siły i, zadając we wznowionej walce pięć kolejnych trafień, wygrała. Magda Knop zajęła miejsce piętnaste. Rundę zakończyły zawody Karolina Chlewińska (24) i Emilia Rygielska (28). Ta pierwsza starała się dobrać do skóry Ariannie Errigo, ale skończyło się na 9:15. Ta druga trochę zbyt łatwo pozwoliła Rosjance Julii Biriukowej na wysokie zwycięstwo 15:4. Jeszcze wcześniej odpadła w pojedynku z Chlewińską Marta Łyczbińska (42 ), Hanna Łyczbińska (62) w walce 11:15 z Martiną Batini i Zuzanna Sobczak (64), rozpoczynająca dzisiejszy turniej potyczką z Arianną Errigo. Przegrała 8:15, ale widać było, że powinna mistrzyni „zrobić więcej krzywdy”. Gdyby tylko zechciała w to bardziej uwierzyć (to zresztą dotyczy prawie wszystkich naszych florecistek).

A po finale? Po raz drugi w jedenastoletniej historii rozbrzmiała w hali AWFiS Marsylianka, a grand prix odebrała Francuzka Astrid Guyart. W decydującym pojedynku 15:10 pokonała Koreankę Hee Sook Jeon. Na podium stanęły też Ysaora Thibus (Francja) i Ines Boubakri (Tunezja).

Pozostałe Polki zajęły miejsca: 42 Marta Łyczbińska, 51 Marika Chrzanowska, 67 Małgorzata Wojtkowiak, 70 Martyna Długosz, 83 Julia Walczyk, 87 Natalia Gołębiowska, 88 Martyna Synoradzka, 102 Katarzyna Lachman, 103 Anna Szymczak, 106 Julia Chrzanowska, 108 Maria Vetulani, 110 Monika Paliszewska, 111 Małgorzata Susfał, 117 Iwona Olbromska, 123 Beata Żurowska, 124 Katarzyna Matysiak, 131 Marta Mech, 138 Renata Tomczak. Startowało 155 zawodniczek.

TURNIEJ INDYWIDUALNY LIVE >>. Oprócz transmisji live jest u nas dostępny videostreaming:

FINAŁ:


PLANSZA CZERWONA


PLANSZA ZIELONA


PLANSZA ŻÓŁTA


PLANSZA NIEBIESKA


----------------------------------------------------------------------------



Równolegle z Dworem Artusa odbywa się w Paryżu turniej we florecie mężczyzn Challenge International de Paris. Do turnieju głównego awansowało trzech Polaków. Najwyżej w klasyfikacji wspiął się Leszek Rajski, ostatecznie 23, który walkę o wejście do „16” przegrał nieznacznie, 11:13, z mistrzem Europy Jamesem Andrewem Davisem (Wielka Brytania). Tuż za wrocławianinem, na miejscu 25, znalazł się Paweł Kawiecki. Kolejni Polacy uplasowali się już dalej. 61 był Michał Janda, 73 Michał Siess, 87 Andrzej Rządkowski, 97 Piotr Janda, 114 Jakub Surwiłło, 138 Mateusz Ulanowski, 196 Szymon Kozłowski. Startowało 232 zawodników.

WYNIKI ON-LINE >>

2015-01-15




DZIEŃ PIERWSZY

Siedem Polek na salonach Dworu Artusa
Z 23 Polek, które wzięły udział w eliminacjach tylko (a może aż) 7 zdołało przebić się do turnieju głównego. I przynajmniej jedna ma zapewniony udział w kolejnej rundzie, los bowiem skojarzył dwie z nich – Karolinę Chlewińską i Martę Łyczbińską (godz. 8:55) – jednej parze tabeli „64”. To niedawne klubowe koleżanki, znają się świetnie i ich pojedynek będzie na pewno bardzo zacięty. W przeszłości bywało już nie raz, że nasze zawodniczki wkładały wszystkie siły w bratobójczą walkę, a potem nie starczało ich w kolejnych. Całą moc i determinację powinna pokazać na planszy Zuzanna Sobczak. Do turnieju przystąpiła z bardzo dalekim numerem rankingowym, po grupach wśliznęła się nieomal do fazy preeliminacyjnej jako sto dwudziesta siódma, ale w nagrodę za dwie kolejne pucharowe wygrane będzie jej dane zmierzyć się (godz. 8:30) z numerem jeden światowego rankingu, dwukrotną mistrzynią świata, trzykrotną triumfatorką Dworu Artusa, samą Arianną Errigo! Pozostałe Polki trafiają na następujące rywalki: Emilia Rygielska na Ukrainkę Katerinę Szencowa (godz. 10:40), Magdalena Knop, która walcząc najlepiej w grupach (same wygrane) zakwalifikowała się bezpośrednio do tabeli głównej na Koreankę Seung Min Lim (godz. 9:20), Hanna Łyczbińska (też bezpośredni awans) na Włoszkę Marinę Batini (godz. 8:30), Marika Chrzanowska na Koreankę Huilin Le (godz. 10:15).

2015-01-15




Dwór Artusa za pięć dwunasta
Hala sportowo-widowiskowa gdańskiej AWFiS jeszcze bez zawodniczek, stanowiska prasowe czekają na dziennikarzy. Toczą się ostatnie przygotowania. Tymczasem już rozlosowano grupy eliminacyjne. Polskie florecistki poznały swoje rywalki. Niestety wszystkie będą musiały przebrnąć przez pierwszą fazę, aby dostać się do sobotniego turnieju głównego. Na liście 16 zwolnionych z eliminacji same zagraniczne zawodniczki. Numer jeden to Włoszka Arianna Errigo. Ona też broni tytułu z zeszłego roku. Najlepsza z Polek, Magdalena Knop, jest sklasyfikowana w światowym rankingu na miejscu 26. TURNIEJ INDYWIDUALNY LIVE >>

2015-01-13

W Gdańsku czekają nas wzruszenia
W tym tygodniu Gdańsk znów stanie się światową stolica żeńskiego floretu.
Po raz jedenasty zostanie rozegrany turniej Pucharu Świata Dwór Artusa. Potrwa trzy dni, od piątku 16 stycznia do niedzieli 18 stycznia, ponieważ
po kilku latach przerwy znów będzie nam dane emocjonować się zawodami drużynowymi. To świetna wiadomość dla wszystkich sympatyków szermierki w Polsce, a zwłaszcza tych, którzy przybędą do hali gdańskiej AWFiS. Zwiastuje to bowiem emocje, jakich zawsze dostarczała nasza reprezentacyjna czwórka. Nawet wtedy, gdy indywidualnie nie szło im najlepiej. Jak będzie tego roku? Obyśmy doczekali się niespodzianki. Najlepiej w obu konkurencjach. Łatwo jednak nie będzie. Stawka jest liczna i mocna. Do rywalizacji zgłosiło się 155 zawodniczek z 25 krajów, a być może wystartuje ich ostatecznie ponad 160. więcej >> Wśród nich zabraknie Anny Rybickiej, wielokrotnej medalistki olimpijskiej i mistrzostw świata, triumfatorki zawodów Pucharu Świata, mistrzyni Polski. Zobaczymy ją jednak w turniejowej hali. Tym razem wystąpi na Dworze Artusa, jako główna aktora uroczystości zakończenia jej własnej sportowej kariery. Będzie okazja do wspomnień, gratulacji i wzruszeń, zobacz biogram >>

2015-01-11
W Londynie mało nas
W turnieju Eden Cup, rozgrywanych 10 stycznia w Londynie zawodach z cyklu Pucharu Świata juniorów o zwycięstwo starało się czterech polskich florecistów. Bez specjalnego powodzenia. Najwyżej sklasyfikowany Piotr Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) był 29, Bartosz Cegielski (AZS Poznań) 34. Maciej Podralski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 59, Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk). Pierwsze miejsce zajął Włoch Francesco Ingargiola. Dwaj z Polaków dzień później wystąpili satelitarnym turnieju seniorów Leon Paul. Piotr Sobczak poprawił się
o 3 miejsca (26), zaś Maciej Podralski był o 10 lokat niżej (69). Zwyciężył Brytyjczyk Laurence Halsted.

SAF Pokalen bez Polaków...prawie
Monika Karpezo, jedyna startująca w SAF Pokalen polska szpadzistka, zajęła
w nim 31 miejsce. Triumfowała Szwedka Emma Samuelsson. W konkurencji mężczyzn najlepszy był Nikołaj Nowosjołow (Estonia). Polacy nie startowali.

Cudzoziemcy królowali pod Wawelem
Marcin Nikiel był najlepszym polskim szpadzistą w krakowskim turnieju z cyklu Pucharu Europy kadetów. Gliwiczanin z Piasta zajął w nim dwunaste miejsce. Podium opanowali Francuzi, zajmując na nim trzy miejsca, ale na najwyższym stopniu stanął Belg Neisser Loyola (CE Pommeau d'Or). Na starcie stanęło 203 zawodników. Podobnie powiodło się naszym szpadzistkom. Jedna, Weronika Janicka (MKS Kusy Szczecin), zmieściła się ( na miejscu piętnastym) w najlepszej „16”. Zwyciężyła Francuzka Camille Nabneth (Lyon LEM).
O zwycięstwo konkurowało 155 zawodniczek.

2015-01-04
Renata Knapik-Miazga – krakowianka górą w stolicy
Szpadzistki wznowiły pucharową rywalizację w stolicy. I choć mocną reprezentację wystawiły warszawianki, to triumfowała krakowianka. Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków) pokonała w finale aktualną mistrzynię Polski Magdalenę Piekarską (AZS AWF Warszawa). Na trzecim stopniu podium stanęła kolejna z bielańskich szpadzistek Kamila Pytka i Anna Mroszczak (RMKS Rybnik). Zagraniczne zawodniczki z Finlandii, Litwy i Singapuru tym razem nie były zbyt wymagającymi rywalkami.

Małgorzata Wojtkowiak i Paweł Borontow
z Buzdyganami Jego Magnificencji Rektora AWFiS

Również w międzynarodowej stawce walczyli w Gdańsku floreciści i florecistki. Kolejne zawody Pucharu Polski czyli XXI Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS był jednocześnie wpisany w europejski cykl zawodów U23. Stąd obecność w Gdańskiej Szkole Floretu młodzieżowych reprezentacji Rosji.
I o ile w zawodach kobiecych na najwyższym stopniu podium stanęła Polka, Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań), to już nawet nasi najlepsi seniorzy nie dali rady Rosjaninowi Pawłowi Borontowowi. Poznanianka miała za finałową konkurentkę Emilię Rygielską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która w wcześniej uporała się gładko z Rosjanką Alimą Raszidową. Wojtkowiak z kolei natrudziła się niemało, aby pokonać w półfinale swoją klubową koleżankę i obecną mistrzynię kraju,Martynę Synoradzką. Półfinały w turnieju mężczyzn były rosyjskie i polskie. W pierwszym wspomniany już Borontow pokonał Pablo Martinesa (po rosyjsku Пабло Мартинесa), w drugim Piotr Janda zwyciężył w bratobójczym pojedynku z Michałem (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk). A potem uległ floreciście „sbornej”.

Zwycięzcy już nagrodzeni...
Foto Justyna Oczak

2015-01-03
Marcin Koniusz i Aleksandra Socha pierwsi w Koninie
Dwóch braci Koniuszów stanęło na podium turnieju Pucharu Polski seniorów w szabli rozegranym w Koninie. Starszy Marcin wygrał rywalizację, bijąc w finale zawodnika KKSz Konin Damiana Dzwoniarskiego, młodszy, Bartosz, podzielił miejsce trzecie z warszawianinem Mikołajem Grzegorkiem (MUKS Victor).

Foto KKSz Konin
W stawce kobiet najlepsza była dziś Aleksandra Socha, przewodząca swoim czterem młodszym koleżankom z AZS AWF Warszawa, które zajęły kolejne cztery miejsca. Drugie zajęła Martyna Wątora, zaś trzecie Małgorzata Kozaczuk i Matylda Ostojska.

Foto KKSz Konin

Tomasz Motyka wygrywa we Wrocławiu
We Wrocławiu o zwycięstwo w pucharowym challengerze walczyli szpadziści. Jeszcze raz zwycięsko z rywalizacji wyszedł Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław), choć tylko jednym trafieniem, pokonując Krzysztofa Mikołajczaka (St.Szerm. Legia Warszawa). Wrocławianin w półfinale uporał się z Pawłem Krawczykiem z gliwickiego Piasta, a warszawianin Marcela Basia (KKS Kraków).

Szymon i Katarzyna najlepsi w Gdańsku
Szymon Czartoryjski z Wrocławian okazał się najlepszym kadetem gdańskiego turnieju Pucharu Polski, trzeciego i ostatniego w bieżącym sezonie, a rozgrywanego jako III turniej O Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu. Jego finałowym konkurentem był florecista miejscowej Ateny Daniel Olszewski. Na podium stanęli też, zgodnie na trzecim miejscu, Daniel Olszowski (Budowlani Toruń) i kolejny gdańszczanin Jakub Cierluk. Konkurencję dziewcząt wygrała poznanianka Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie), która w decydującym pojedynku pokonała także wielkopolankę, ale z Leszna, Renatę Tomczak (IKS Jamalex). Trzecia lokata przypadła Wiktorii Szewczyk (UKS Atena) i Karolinie Kapral (UKS Kusy Szczecin).

Foto GSF

2015-01-01

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2008-2016
MISTRZOSTWA ŚWIATA 2003-2014
MISTRZOSTWA ŚWIATA U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY 2003-2015
MISTRZOSTWA EUROPY U23 2008-2014
MISTRZOSTWA EUROPY U17 i U20 2003-2012
MISTRZOSTWA EUROPY U17 2007-2011
MISTRZOSTWA POLSKI 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U23 2009-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U20 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U17 OOM 2004-2012
MISTRZOSTWA POLSKI U15 OOM 2003-2008
MISTRZOSTWA POLSKI U14 2011-2012
UNIWERSJADY 2009, 2011, 2013, 2015
Angielski     Francuski     Niemiecki     Polski     Rosyjski     Włoski