Ewa Nelip i Katarzyna Dąbrowa na podium! Floreciści niedalecy od finałowej ósemki
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2007
2 listopada 2007, Praga 
Praga >>
2 listopada 2007 - Praga - informacja własna - Trzech ich było 
w najlepszej szesnastce, żadnego w ósemce, choć teoretycznie 
wszyscy mieli szanse na awans do rundy zwanej finałową. Najbliżej
 tego był Paweł Osmański, który walkę z Rosjaninem Dimitrijem 
Komisarowem przegrał o ostatnie fazie trzeciej rundy, prowadząc 
w niej długo dwoma trafieniami. Z kolei Stefan Roszkowski po 
dwóch ciężkich pojedynkach z Włochami Meringolo i Pirrazzo trafił 
na niezwykle szybkiego, gibkiego czarnoskórego Francuza rodem 
z Martyniki Jean-Paula Tony ego Helissey a i przegrał. Przegrał też 
Tomasz Gmerek  z Włochem Martino Minuto, który rundę wcześniej 
uporał się z Michałem Kryczało. Wygrał Jean-Paul Tony Helissey.

Ćwierćfinały:
Dimitrij Komisarow (Rosja) - Georgij Łopatienko (Ukraina) 15:10
Jean-Paul Tony Helissey (Francja) - Artur Achmatkużin (Rosja) 15:9
Dimitrij Żerebczenko (Rosja) - Martino Minuto (Włochy) 15:12
Andrej Pogrebniak (Ukraina) - Peter Biro (Węgry) 15:14

Półfinały:
Tony Helissey - Komisarow 15:13
Żerebczenko - Pogrebniak 15:5

Finał:
Tony Helissey - Żerebczenko 15:14

Kolejność:
  1 Jean-Paul Tony Helissey (Francja)
  2 Dimitrij Żerebczenko (Rosja)
  3 Dimitrij Komisarow (Rosja)
  3 Andrej Pogrebniak (Ukraina)
  5 Georgij Łopatienko (Ukraina)
  6 Martino Minuto (Włochy)
  7 Artur Achmatkużin (Rosja)
  8 Peter Biro (Węgry)
--------------------------------------------------------------------------------
10 Paweł Osmański (Polska - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
11 Tomasz Gmerek (Polska - Wrocławianie)
15 Stefan Roszkowski (Polska - AZS AWF Warszawa)
27 Michał Kryczało (Polska - Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 86 zawodników. 

Walki Polaków:
1/32

Paweł Osmański - Ondrej Sglunda (Czechy) 15:7
Stefan Roszkowski - Niccolo Meringolo (Włochy) 13:12
Tomasz Gmerek - Thomas Dombard (Belgia) 15:3
Michał Kryczało - Arno Brugger (Austria) 15:6

1/16
Paweł Osmański - Mats Stijlaart (Holandia) 15:8
Stefan Roszkowski - Michele Pirrazzo (Włochy) 15:9
Tomasz Gmerek - Andreas Nicolaidis (Szwecja) 15:12
Michał Kryczało - Martino Minuto (Włochy) 12:15

1/8
Paweł Osmański - Dimitrij Komisarow (Rosja) 11:13
Stefan Roszkowski - Jean-Paul Tony Helissey (Francja) 10:15
Tomasz Gmerek - Martino Minuto (Włochy) 6:15


Kompletne wyniki do pobrania >>
2 listopada 2007 - Praga - informacja własna - Ewa Nelip i Katarzyna 
Dąbrowa stanęły na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pradze 
w ten oto sposób od razu o dwa medale zwiększył się dorobek polskiej, 
startującej w nich reprezentacji. Szpadzistki jako pierwsze spełniły więc 
pokładane w nich nadzieje, choć z pewnością czują ogromny niedosyt, 
gdyż mogło dojść nawet do polskiego finału, ale obie nie dały rady 
swoim półfinałowym przeciwniczkom. Bliżej walki o złoto była Katarzyna 
Dąbrowa. Wygrała właśnie jej pogromczyni z półfinału Węgierka Edina 
Antal.

Ćwierćfinały:
Ewa Nelip - Jacques-Andre Coquin (Francja) 15:10
Edina Antal (Węgry) - Alina Ferdman (Izrael) 13:12
Katarzyna Dąbrowa - Emma Samuelsson (Szwecja) 15:14
Anfisa Poczkałowa (Ukraina) - Corinna Lawrence (Wielka Brytania) 15:12

Półfinał:
Antal - Nelip 15:9
Poczkałowa - Dąbrowa 15:14

Finał:
Edina Antal (Węgry) - Anfisa Poczkałowa (Ukraina) 15:11

Kolejność:
  1 Edina Antal (Węgry)
  2 Anfisa Poczkałowa (Ukraina)
  3 Ewa Nelip (Polska - AZS AWF Warszawa)
  3 Katarzyna Dąbrowa (Polska - AZS AWF Wrocław)

  5 Jacques-Andre Coquin (Francja)
  6 Emma Samuelsson (Szwecja)
  7 Corinna Lawrence (Wielka Brytania
  8 Alina Ferdman (Izrael)
-------------------------------------------------------------
13 Dominika Mosler (Polska - Górnik Radlin)
17 Renata Knapik (Polska - KKS Kraków)

Starowało 86 zawodniczek.

Walki Polek:
1/32

Ewa Nelip - Violetta Kołobowa (Rosja) 15:9
Katarzyna Dąbrowa - Emma Grace Gibson (Wielka Brytania) 15:7
Dominika Mosler - Szilvia Pelka (Węgry) 15:7
Renata Knapik   Pia Klafstad (Norwegia) 15:14

1/16
Ewa Nelip - Giulia Rizzi (Włochy) 15:12 
Katarzyna Dąbrowa - Sara Carpegna (Włochy) 14:13
Dominika Mosler - Oleksandra Firsova (Ukraina) 12:10
Renata Knapik - Julita Bielajewa (Estonia) 14:15

1/8
Ewa Nelip - Dominika Mosler 15:11
Katarzyna Dąbrowa - Julita Bielajewa (Estonia) 15:6


Kompletne wyniki do pobrania >>
Podium szpadzistek
Katarzyna Dąbrowa i Ewa Nelip jednak zadowolone...
Podium florecistów, na którym zabrkło Polaków.

                                                                                                 foto Agnieszka Składanowska MASK