Puchar Polski juniorów I
we florecie dziewcząt i chłopców - 2007/2008
Pierwsze wygrane dla torunian
13 V 2006 - Wrocław - Informacja wlasna - Ambitna postawa
zawodników Budowlanych Toruń! Faworyzowani - Anna Powolny
(D`Artagnan Ursynów) i Michał Kryczało (Sietom AZS AWFiS
Gdańsk) na drugich miejscach. Niezwykle ambitna Martyna Jelińska
(Budowlani Toruń) na sekundę przed upływem regulaminowego
czasu walki wyrównała na 12 :12 rzutem przez całą planszę, aby
w dodatkowej minucie zadać zwycięskie trafienie.W walce chłopców
Maciej Włosek (także mieszkaniec grodu Kopernika) przez dwie
rundy gonił utytułowanego rywala, by w trzeciej rządzić już
niepodzielnie. Na trzecich miejscach odpowiednio Dominika
Kurowska (Wrocławianie) i Katarzyna Plewa (D`Artagnan Ursynów)
oraz Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) i Marek Skawiński z klubu
MKS Kusy Szczecin - coraz bardziej widocznego na polskich
planszach w kategoriach juniorskich.
Ćwierćfinały:
Anna Powolny (D'Artagnan Ursynów)
- Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 8:6
Katarzyna Plewa (D'Artagnan Ursynów)
- Marta Hausman (Budowlani Toruń) 15:6
Dominika Kurowska (Wrocławianie)
- Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań) 15:13
Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
- Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin) 15:5
Półfinały:
Powolny - Plewa 14:6
Jelińska - Kurowska 15:8
Finał:
Jelińska - Powolny 13:12
Kolejność:
1 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
2 Anna Powolny (D Artagnan Ursynów)
3 Dominika Kurowska (Wrocławianie
3 Katarzyna Plewa (D Artagnan Ursynów)
5 Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin)
6 Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań)
7 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
8 Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk
Startowały 83 zawodniczki.
Klasyfikacja genaralna, grupy, tabela >>
Ćwierćfinały:
Marek Skawiński (MKS Kusy Szczecin)
- Michał Kosicki (Budowlani Toruń)15:9
Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
- Jakub Koler (MKS Kusy Szczecin) 15:12
Michał Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
- Damian Koper (AZS AWF Poznań) 15:6
Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
- Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:10
Półfinały:
Włosek - Skawiński 15:8
Kryczało - Basiński 15:4
Finał:
Włosek - Kryczało 15:9
Kolejność:
1 Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
2 Michał Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3 Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
3 Marek Skawiński (MKS Kusy Szczecin)
5 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
6 Jakub Koler (MKS Kusy Szczecin)
7 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
8 Michał Kosicki (Budowlani Toruń)
Startowało 76 zawodników.
Klasyfikacja generalna, grupy, tabela >>
Zbigniew Koerber
Powyżej: "Jeszcze nie wiadomo, który z nich stanie na najwyższym stopniu
podium..."
Poniżej: "Wszystko już jasne, puchary wręczone"
foto Joanna Górniak