XV Turniej O Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży Katowice
Puchar Polski juniorów młodszych I
(do lat 17)
w szabli dziewcząt i chłopców
sezon 2008/2009
10 maja 2008, Katowice
Mariusz Wróbel i Martyna Wątora - zwycięska para AZS AWF Warszawa
10 maja 2008 - informacja własna - Warszawianie zajęli
w finałowej ósemce cztery miejsca, a najlepszy z nich - Mariusz
Wróbel (AZS AWF Warszawa) - wygrał turniej przed Piotrem
Koniuszem (AZS AWF Katowice), klubowym kolegą Jakubem
Kuczyńskim i sosnowiczaninem Kamilem Marcem (TMS
Zagłębie).
Ćwierćfinały:
Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa)
- Michał Tomasiak (Victor Warszawa) 15:10
Kamil Marzec (TMS Zagłębie Sosnowiec)
- Mateusz Walicki (KKSz Konin) 15:6
Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice)
- Felix Wagner (Niemcy) 15:5
Jakub Kuczyński
- Paweł Węgliński (obaj AZS AWF Warszawa) 15:13
Półfinały:
Wróbel - Marzec 15:13
Koniusz - Kuczyński 15:13
Finał:
Wróbel - Koniusz 15:13
Kolejność:
1 Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa)
2 Piotr Koniusz (AZS AWF Katowice)
3 Jakub Kuczyński (AZS AWF Warszawa)
3 Kamil Marzec (TMS Zagłębie Sosnowiec)
5 Paweł Węgliński (AZS AWF Warszawa)
6 Michał Tomasiak (Victor Warszawa)
7 Mateusz Walicki (KKSz Konin)
8 Felix Wagner (Niemcy)
Startowało 90 zawodników.
Klasyfikacja generalna, tabela, grupy >>
W turnieju dziewczęcym również triumf AZS AWF Warszawa.
Na szczycie podium stanęła Martyna Wątora, która w finale
pokonała mistrzynię ostatniej OOM - Małgorzatę Turek (IKS
Bushido Rybnik). Trzecie miejsca zajęły Niemka Jasmin Buhrle
z Tauberbishofsheim i Paulina Kałka (MKS Kusy Szczecin).
Ćwierćfinały:
Małgorzata Turek (IKS Busido Rybnik)
- Pamela Warszawska (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:12
Jasmin Buhrle
- Anja Mush (obie Niemcy) 15:6
Paulina Kałka (MKS Kusy Szczecin)
- Monika Włodarczyk (KKSz Konin) 15:13
Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
- Bogna Ziałacka (OŚ AZS Poznań) 15:6
Półfinały:
Turek - Buhrle 15:11
Wątora - Kałka 15:7
Finał:
Wątora - Turek 15:11
Kolejnośc:
1 Martyna Wątora (AZS AWF Warszawa)
2 Małgorzata Turek (IKS Busido Rybnik)
3 Jasmin Buhrle (Niemcy)
3 Paulina Kałka (MKS Kusy Szczecin)
5 Bogna Ziałacka (OŚ AZS Poznań)
6 Pamela Warszawska (TMS Zagłębie Sosnowiec)
7 Monika Włodarczyk (KKSz Konin)
8 Anja Mush (Niemcy)
Startowało 68 zawodniczek.
Klasyfikacja generalna, tabela, grupy >>