|
POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZY ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 00-629
Warszawa ul. Oleandrów
6 tel. (00 48 22) 828-58-06 fax. 827-28-25 e-mail – pzszerm@neostrada.pl __________________________________________________________________ L.
dz.
Warszawa dn. 04.04.2006 |
1. Organizator
Komitet organizacyjny na terenie którego rozgrywana
jest OOM.- OLSZTYN
Adres : Biuro XII OOM w Sportach Halowych „Warmia i
Mazury
10 – 563 Olsztyn ul. Głowackiego 27a tel. (89)
521-33-43
Kierownictwo sportowe sprawuje Polski Związek
Szermierczy.
Zgłoszenia
imienne przesyłają
wyłącznie Wojewódzkie Interpersonalne Stowarzyszenia Sportowe
(na obowiązujących drukach, które są do pobrania na
stronie internetowej XII OOM w sportach halowych
„Warmia i Mazury
oraz pod adresem Polskiego Związku Szermierczego pzszermkulesza@poczta.neostrada.pl
Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 20.04.2006.
2. Termin zawodów
Finały: 27 kwiecień - 2 maj 2006 r
3. Akredytacja uczestników w miejscu zakwaterowania
- Hotel Relax Olsztyn ul.
Żołnierska 13a
- Schronisko Młodzieżowe
Olsztyn ul. Kościuszki 72/74
4. Miejsce zawodów
Liceum Ogólnokształcące
Nr. 5 Olsztyn ul. Krasickiego 2
5. Warunki uczestnictwa
W zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki w
wieku 14-15 lat,
posiadający aktualne badania lekarskie.
W zawodach finałowych we florecie, szpadzie i szabli
startuje po 48 zawodników/zawodniczek
według przyznanych limitów wyznaczonych przez Polski
Związek Szermierczy.
W turnieju drużynowym startuje 12 drużyn.
Drużyny zakwalifikowane do finałów
XII OOM „Warmia Mazury
Lp. |
Województwo |
Klub |
Szb.k. |
Szb.m. |
Fl.k . |
Fl.m . |
Szp.k. |
Szp.m. |
|
DŚL |
AZS AWF Wrocław |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
Kolejarz Wrocław |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
Wrocławianie |
|
|
1 |
|
|
|
|
KPM |
Budowlani Toruń |
|
|
2 |
2 |
|
|
|
ŁDZ |
Dragon Łódź |
2 |
|
|
|
|
|
|
MAZ |
AZS AWF Warszawa |
2 |
2 |
1 |
2 |
|
|
|
|
D’Artagnan Ursynów |
|
|
2 |
1 |
1 |
|
|
|
Legia Warszawa |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
Zagłoba Warszawa |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
Polski
Klub Szermierczy Warszawa |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
IKS Warszawa |
|
|
|
1 |
|
|
|
|
Victor Warszawa |
|
1 |
|
|
|
|
|
MŁP |
KKS Kraków |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
Zerwikaptur Kraków |
|
|
|
|
2 |
1 |
|
OPL |
UKS Start Opole |
|
|
|
|
|
1 |
|
PDL |
UKS 13 Białystok |
1 |
|
|
|
|
|
|
PKR |
UKS Sokolik Krosno |
|
|
|
|
|
1 |
|
POM |
SIETOM AZS AWFiS Gdańsk |
|
|
2 |
2 |
|
|
|
|
Atena Gdańsk |
|
|
1 |
1 |
|
|
|
ŚL |
AKS Mikołów |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
Kolejarz 24 - Katowice |
1 |
1 |
|
|
|
|
|
|
AZS AWF Katowice |
|
|
|
|
1 |
1 |
|
|
Muszkieter Gliwice |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
Górnik Radlin |
|
|
|
|
1 |
1 |
|
|
Pałac Katowice |
|
|
|
|
1 |
|
|
|
MOSiR Sosnowiec |
2 |
1 |
|
|
|
|
|
|
RMKS Rybnik |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
Floret Ruda Śląska |
|
|
1 |
|
|
|
|
WLP |
AZS Poznań |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
AZS AWF Poznań |
|
|
2 |
2 |
|
|
|
|
KKSZ Konin |
2 |
2 |
|
|
|
|
|
ZPM |
Kusy Szczecin |
1 |
1 |
|
1 |
1 |
1 |
|
|
ZKS Drzonków |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
RAZEM |
11 |
9 |
12 |
12 |
12 |
12 |
Lp. |
Województwo |
Szb.k. |
Szb.m. |
Szp.k. |
Szp.m. |
Fl.m. |
Fl.k. |
1 |
Dolnośląskie |
|
|
|
1 |
1 |
|
2 |
Kujawsko-pomorskie |
|
|
1 |
1 |
|
|
3 |
Lubuskie |
|
|
1 |
|
|
|
4 |
Łódzkie |
|
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5 |
Mazowieckie |
|
|
|
|
|
|
6 |
Małopolskie |
|
|
|
|
|
|
7 |
Podlaskie |
|
1 |
|
|
|
|
8 |
Podkarpackie |
|
|
1 |
|
|
|
9 |
Pomorskie |
|
|
|
|
|
|
10 |
Śląskie |
|
|
|
|
|
|
11 |
Wielkopolskie |
|
|
1 |
|
|
|
12 |
Zachodniopomorskie |
|
|
|
|
|
1 |
|
RAZEM |
0 |
2 |
5 |
3 |
2 |
2 |
L.p. |
Województwo |
Klub |
Szb.k. |
Szb.m. |
Fl.k . |
Fl.m . |
Szp.k. |
Szp.m. |
1 |
DŚL |
AZS AWF Wrocław |
|
|
|
|
1 |
|
2 |
|
Kolejarz Wrocław |
|
|
|
1 |
|
|
4 |
|
UKS Korona Wrocław |
|
|
|
|
|
|
5 |
KPM |
Budowlani Toruń |
|
|
|
2 |
|
|
6 |
|
UKS MDK Bydgoszcz |
|
|
1 |
|
|
|
7 |
LBU |
Flesz Świdnica |
|
|
|
|
|
1 |
8 |
|
Zjednoczeni Pabianice |
|
|
|
1 |
|
|
9 |
MAZ |
AZS AWF Warszawa |
|
1 |
|
1 |
|
1 |
10 |
|
D’Artagnan Ursynów |
|
|
4 |
|
|
|
11 |
|
Legia Warszawa |
|
1 |
|
|
|
|
12 |
|
SKS Konstancin |
1 |
1 |
|
|
|
|
13 |
|
IKS Warszawa |
|
|
|
|
|
1 |
14 |
MŁP |
KKS Kraków |
|
|
|
|
1 |
|
15 |
|
Pałac Młodzieży Tarnów |
|
|
|
|
1 |
|
16 |
|
AZS AWF Kraków |
|
|
|
|
2 |
1 |
17 |
PKR |
Gryf Mielec |
|
|
|
|
|
1 |
19 |
POM |
AZS AWF Gdańsk |
|
|
|
1 |
|
|
20 |
ŚL. |
Floret
Ruda Śląska |
|
|
2 |
|
|
|
21 |
|
Kolejarz 24 Katowice |
|
1 |
|
|
|
|
22 |
|
Muszkieter Gliwice |
|
|
|
|
|
1 |
23 |
|
Pałac Katowice |
|
1 |
|
|
|
|
24 |
|
Piast Gliwice |
|
|
|
|
2 |
2 |
25 |
|
RMKS Rybnik |
1 |
|
|
|
|
|
26 |
|
Sokolnia Chorzów |
|
|
|
|
|
1 |
27 |
WLP |
AZS Poznań |
|
1 |
|
|
|
|
28 |
|
AZS AWF Poznań |
1 |
|
1 |
|
|
|
|
|
Polonia Leszno |
|
|
|
1 |
|
|
29 |
|
KKSZ Konin |
8 |
12 |
|
|
|
|
30 |
ZPM |
Kusy Szczecin |
|
|
2 |
3 |
|
|
31 |
|
Szczerbiec Kamień Pom. |
1 |
|
|
|
|
|
32 |
|
Dzika Świerzno |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
RAZEM |
12 |
19 |
10 |
10 |
7 |
9 |
6. Sposób przeprowadzenia zawodów
Zawody rozgrywane są zgodnie z Regulaminem Imprez
Centralnych PZ Szermierczego.
Program
minutowy
|
godzina |
zadanie |
broń |
broń |
26.04.06 |
15.00-20.00 |
Przygotowanie
sali |
|
|
|
18.00-20.00 |
Przyjazd
zawodników kolacja |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
|
21.00 |
Odprawa
techniczna |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
I
dzień |
7.00 |
śniadanie |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
27.04.06 |
8.00-12.00 |
turniej
indywidualny |
Szabla
dziewcząt |
|
|
13.00
|
obiad |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
|
15.00-19.00 |
turniej
indywidualny |
|
Szabla
chłopców |
|
20.00 |
kolacja |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
II
dzień |
7.00 |
śniadanie |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
28.04.06 |
8.00-13.00 |
turniej
drużynowy |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
|
13.00
|
obiad |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
|
14.00 |
wyjazd |
Szabla
dziewcząt |
Szabla
chłopców |
|
15.00-19.00 |
Przyjazd
zawodników |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
20.00 |
kolacja |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
21.00 |
Odprawa
techniczna |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
III
dzień |
7.00 |
śniadanie |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
29.04.06 |
8.00-12.00 |
Turniej
indywidualny |
Floret
dziewcząt |
|
|
13.00
|
obiad |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
15.00-19.00 |
turniej
indywidualny |
|
Floret
chłopców |
|
20.00 |
kolacja |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
IV
dzień |
7.00 |
śniadanie |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
30.04.06 |
8.00-12.00 |
turniej
drużynowy |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
13.00
|
obiad |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
14.00 |
wyjazd |
Floret
dziewcząt |
Floret
chłopców |
|
15.00-19.00 |
Przyjazd
zawodników |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
|
20.00 |
kolacja |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
|
21.00 |
Odprawa
techniczna |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
V
dzień |
7.00 |
śniadanie |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
01.05.06 |
8.00-12.00 |
Turniej
indywidualny |
szpada
dziewcząt |
|
|
13.00 |
obiad |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
|
15.00-19.00 |
turniej
indywidualny |
|
Szpada
chłopców |
|
20.00 |
kolacja |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
VI
dzień |
7.00 |
śniadanie |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
02.05.06 |
8.00-12.00 |
turniej
drużynowy |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
|
13.00
|
obiad |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
|
14.00 |
wyjazd |
szpada
dziewcząt |
Szpada
chłopców |
7.
Limity osób towarzyszących
Limity osób towarzyszących przysługujące reprezentacjom województw podczas finałów OOM
Ilość
zawodników |
Ilość
osób towarzyszących |
1-5 |
1 |
6-10 |
2 |
11-16 |
3 |
17-25 |
4 |
26-32 |
5 |
8. Finanse
Organizator OOM jest uprawniony do pokrywania kosztów zakwaterowania i wyżywienia uczestników
w limitach regulaminowych, nagród oraz kosztów organizacyjnych, ze środków Ministerstwa Sportu.
Koszty dojazdu pokrywają organizacje delegujące.
Dodatkowe koszty wynikające z decyzji podjętych bez uzgodnienia z organizatorem, ponosi jednostka
w imieniu której występowała dana osoba.
9. Ubezpieczenia i opieka lekarska
Uczestnicy winni posiadać aktualną zdolność do uprawiania sportu wydaną zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie koniecznych badań lekarskich.
Sprawdzanie książeczek zdrowia sportowca odbywa się przed zawodami.
Wszyscy członkowie ekip wojewódzkich – zawodnicy i trenerzy – powinni obowiązkowo posiadać
numer PESEL.
Zawodnicy uczestniczący w Finałach XII OOM, mają obowiązek posiadać licencje P.Z.Sz.
Zawodnicy oraz opiekunowie powinni być ubezpieczeni przez macierzyste stowarzyszenia sportowe
od następstw nieszczęśliwych wypadków – NW.
Na każdym obiekcie sportowym będzie obecny zespół medyczny, który będzie do dyspozycji uczestników
w trakcie zawodów oraz pół godziny przed i po zawodach.
Prezes Polskiego Związku Szermierczego
Adam Lisewski