powrót
Championnats de Budapest - Puchar ¦wiata do lat 20 we florecie
W Budapeszcie po włosku...
12 stycznia 2004 informacja własna
W budapeszteńskim Pałacu Sportu odbyły się zawody "O Puchar Heraklesa" we
florecie kobiet i mężczyzn, zaliczane do klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu ¦wiata.
W obu broniach dominowali reprezentanci Włoch.
Floret kobiet
Ćwierćfinały:
Benedetta Durando - Arianna Errigo (obie Włochy) 15:14
Carolin Wutz (Niemcy) - Audrey Poggi (Francja) 15:8
Serena Teo - Marta Cammilletti (obie Włochy) 15:10
Jana Biriukowa (Rosja) - Maya Roland (Niemcy) 15:12
Półfinały:
Benedetta Durando - Serena Teo 15:8
Carolin Wutz - Jana Biriukowa 11:10
Finał:
Benedetta Durando - Carolin Wutz 15:10
Kolejnosc:
1 Benedatta Durando
2 Carolin Wutz
3 Serena Teo i Jana Biriukowa
5 Marta Cammilletti
6 Audrey Poggi
7 Arianna Errigio
8 Maya Roland
Miejsca Polek:
10 Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin)
13 Joanna Bórkowska
22 Katarzyna Kryczało
48 Izabela Knop (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
51 Martyna Synoradzka (Warta Poznań)
60 Daria Kasperek (D'Artagnan Warszawa)
61 Joanna Sikora (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
69 Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa)
70 Agnieszka Kulczycka (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
90 Agata Kantorska (Warta Poznań)
95 Natalia Rajczak (D'Artagnan Warszawa)
97 Klaudia Tomkowiak (Korona Wrocław)
108 Agnieszka Purowska (Sietom)
Startowało 118 florecistek.
Klasyfikacja Młodzieżowego P¦:
1 Carolin Wutz 106 pkt
2 Martra Cammilletti 106
3 Benedetta Durando 94
4.Serena Teo 88
5 Emily Cross (USA) 76
6 Katarzyna Kryczało 68
Floret mężczyzn
Ćwierćfinały:
Andrea Baldini (Włochy) - Dmitri Pietrow (Rosja) 15:9
Artiom Siedow (Rosja) - Francesco Vianello (Włochy) 15:11
Guillaume Pitta -Thomas Desgeorges(obaj Francja) 15:12
Renat Ganiejew - Aleksiej Chowanskij (obaj Rosja) 15:8
Półfinały:
Andrea Baldini - Renat Ganiejew 15:13
Artiom Siedow - Guillaume Pitta 15:13
Finał:
Andrea Baldini - Artiom Siedow 15:9
Kolejno¶ć:
1 Andrea Baldini
2 Artiom Siedow
3 Renat Ganiejew i Guillaume Pitta
5 Aleksiej Chowanskij
6 Dimitri Pietrow
7 Francesco Vianello
8 Thomas Desgeorges
Miejsca Polaków:
13 Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa)
17 Mateusz Witkowski (Warta Poznań)
20 Krzysztof Pietrusiak (Sietom)
27 Łukasz Mandes
29 Stanisław De Bazelaire (obaj AZS-AWF Warszawa)
34 Jakub Jędrkowiak (Polonia Leszno)
36 Andrzej Witkowski
58 Krzysztof Jędrzejak (obaj Sietom)
65 Łukasz Szulc (AZS-AWF Warszawa)
67 Konrad Pietrusiak (Sietom)
69 Michał Przybysławski (AZS-AWF Warszawa)
76 Wojciech Naruszewicz (Sietom)
Startowało 124 florecistów.
Klasyfikacja Młodzieżowego P¦:
1 Moritz Hinterseer (Austria) 120 pkt
2 Baldini 112
3 Boris Zorc (Niemcy) 90
4 Krzysztof Pietrusiak 84
5 Saverio Laiacona (Włochy) 70
6.Michał Majewski 70
7 Guillaume Pitta 70
Ryszard Sobczak